В Лозанні урочисто відкрили Олімпійське селище ІІІ зимових Юнацьких Олімпійських ігор

01/11/2019

31 жовтня в Лозанні відбулась урочиста церемонія відкриття Олімпійського селища ІІІ зимових Юнацьких Олімпійських ігор.

Селище носить ім’я «Ле Вортекс» (Vortex), що в перекладі з французької – вихор. Тож під час Ігор цей «вихровий» майданчик виступатиме центральним місцем перебування для делегацій національних збірних. Вперше в історії Юнацьких Олімпійських ігор усі молоді спортсмени, які знаходитимуться в Лозанні, розмістяться під одним дахом.

«Ле Вортекс» -27-метрова кільцеподібна конструкція у формі спіралі, що включає 712 кімнат, а близьке  розташування поблизу кількох ліній громадського транспорту має полегшити пересування між Олімпійським селищем та місцями змагань.

Як відзначають організатори будова була розроблена у рекордні строки і служитиме каталізатором розвитку університету Лозанна, де власне вона і побудована. Оскільки Лозанна сповідує політику цілей сталого розвитку, Олімпійське селище було задумане як довгострокова інвестиція для молоді, покликана відповідати на постійно зростаючий попит на студентське житло в регіоні. Станом на літо 2020 року та на наступні десятиліття Вортекс вітатиме тисячі студентів, співробітників та відвідувачів Лозаннського університету.

«Вортекс» стане винятковим домом для юних спортсменів під час Ігор. Юнацькі Олімпійські ігри – це не лише спорт, а й дружба, єднання людей та спогади про спільні події. І який кращий спосіб для молодих спортсменів пережити олімпійську мрію в повній мірі, ніж поділитися нею з усією олімпійською родиною під одним дахом», – підкреслюють організатори.

НОК України

Інші новини

ukУкраїнська