Чоловіча збірна України з львів’янами Василем Іванчуком та Андрієм Волокітіним стала віце-чемпіоном Європи з шахів

02/11/2019

В Батумі (Грузія) завершився командний чемпіонат Європи серед чоловіків та жінок. Сьогодні в останньому турі українські чоловіки, на жаль, не змогли обіграти Хорватію і здобули тільки срібні медалі.

Після поразки Олександра Моїсеєнка та нічиєї Андрія Волокітіна перед українцями стояла важка задача. Потрібно було вигравати на інших дошках, але позиції до цього не мали. Володимир Онищук хоч і грав із зайвою фігурою в закінченні, але у суперника були три прохідні пішаки і відмінні шанси на нічию. На щастя, хорват Анте Бркіч потрапив в цейтнот і видав цілу серію помилок.

Таким чином, все залежало від Василя Іванчука. Точніше, майже все. Він домігся матеріальної переваги (ферзь проти тури), але суперник вибудував так звану фортецю і добився нічиєї. До слова, модель цієї фортеці відома з початку минулого століття. В підсумку збірна України поступилася на одне очко збірній Росії.

Українки, в свою чергу, перемогли француженок, але зайняли найприкріше четверте місце. Втім, якщо врахувати, що Україна грала без найсильніших гравців, то даний результат цілком закономірний.

Prosportua.com

Інші новини

ukУкраїнська