Василина КИРИЧЕНКО: «Абсолютний чемпіонат України з дзюдо – це дуже круті змагання для нас»

10/11/2019

8 листопада в Дніпрі відбувся Відкритий Абсолютний чемпіонат України з дзюдо. Це змагання представників важких вагових категорій зі статусом – відкритий. Тобто за медалі національного чемпіонату могли боротися також дзюдоїсти з інших країн. І їх було немало, зважаючи на солідний призовий фонд – $30 тисяч.

Єдину медаль для Львівщини на «Абсолюті» здобула 23-річна львів’янка, майстер спорту міжнародного класу Василина Кириченко, яка стала третьою, отримавши за це $1 тисячу призових. Свій виступ перспективна спортсменка прокоментувала для сайту відділення НОК України у Львівській області.

– Загалом я задоволена рівнем своєї боротьби, – каже Василина. – Спершу боролася в підгрупі, де провела чотири зустрічі: три виграла і одну програла. За вихід із своєї підгрупи я боролася з першим номером збірної України Єлизаветою Каланіною з Кременчука і поступилася їй лише на «Golden score» (в додатковий час). Ми боролися загалом десь близько восьми хвилин.

Потім я поступилася на «іппон» Ірині Кіндзерській (колишня українка, яка виступає за збірну Азербайджану – авт.) за вихід у фінал. Ірина досвідченіша, потужніша за мене, тому я розумію, що програла сильній суперниці.

– Гонорар за третє місце – $1 тисяча. Як для вітчизняного старту – це хороший рівень?
– Взагалі, так. Це дуже круті змагання для нас, українських спортсменів, тому що в Україні – це єдині змагання, на яких можна отримати таку грошову винагороду. За перше місце взагалі дають $5 тисяч – це прирівнюється до турнірів серії Grand Slam. Це дуже круто. І ми, спортсмени з України, дуже раді цим змаганням (посміхається).

– «Абсолют» в Дніпрі став заключним стартом в цьогорічному українському календарі. Яким цей сезон був для вас?
– Непростий. Зі всіх чемпіонатів України я привезла медаль. Так, не золоту, але медаль. І цьому я рада. Буду прагнути щоб з кожним роком мої результати ставали кращими.

Інші новини

ukУкраїнська