Міністерство культури, молоді та спорту України ініціюватиме прийняття нового закону про спорт

02/12/2019

В інтерв’ю тижневику “Дзеркало тижня” (Випуск №46, 30 листопада – 6 грудня) Міністр культури, молоді та спорту України, уродженець міста Новий Розділ Львівської області Володимир Бородянський прокоментував деякі питання, які стосуються розвитку спортивної галузі.

“У питаннях спорту теж (як і в питаннях культури, інформполітики молоді) присутня інерція, – сказав пан Міністр. – Адже неможливо запустити Олімпіаду за рік. Усе вже запущено. Тобто можна орієнтуватися на швидкий результат, але цей результат не буде значущим. Великі результати отримуємо, лише перебудувавши систему. От зараз ми її перебудовуємо. І в наступний рік, так би мовити, створюватимемо спортивну інфраструктуру. Перебудова базової спортивної системи, гадаю, відбудеться за рік-два. Спортивну галузь очолив Володимир Шумілін. Але, повторю, основні результати в спортивній галузі будуть наочно відчуватися громадянами через два-три роки”.

Володимир Бородянський також окреслив основні напрями реформування спортивної галузі, якими займеться міністерство.

“Основне завдання — це збільшити кількість людей, які займаються спортом. У нас держава в першу чергу опікувалася спортом високих досягнень, тобто професійним спортом. Але держава повинна насамперед опікуватися здоров’ям нації. Це базова історія.

Друга базова історія — ми хочемо, щоб федерації стали більш відповідальними, більш самостійними. Адже багато роботи за окремі федерації виконувало Міністерство спорту. А воно не зобов’язане це робити. Ми хочемо, щоб спорт почав розвиватися знизу, з клубної системи. Тобто клуби, федерації, і підтримка держави була б одним із джерел фінансування федерацій. Треба провести реформу в дитячих, юнацьких школах, перестати фінансувати заклади, а перейти до фінансування дітей. Тобто гроші мають ходити за дітьми, ця історія для спорту теж актуальна.

Ми, взагалі, маємо задіяти всю інфраструктуру, яка є у спорті, розширити її діяльність — від шкільних спортивних залів до комерційних закладів. І наші зусилля будуть спрямовані на те, щоб це відбувалося. Ми хочемо прибрати зайві бар’єри перед тими людьми, котрі організовують різні масові змагання. Тобто спростити їм організацію, в тому числі, наданням фінансування. За аналогією з УКФ”, – зазначив високопосадовець.

Це можуть бути відрахування на спорт з лотерейного, грального бізнесу.

“Ми розбудовуватимемо багато функціональних спортивних центрів, а також розроблятимемо в парках міст спортивні інфраструктури. Ця тема дуже широка, і я думаю, що вже скоро ми будемо готові презентувати конкретні напрями дій і завдань”, – додав пан Бородянський.

Він також повідомив, що очолюване ним Міністерство ініціюватиме “блок, який стосується спорту, — це новий закон про спорт”.

Інші новини

ukУкраїнська