Вже за декілька днів львівські саночники здобудуть ліцензії на ІІІ зимові юнацькі Олімпійські ігри: їх може бути близько шести

03/12/2019

В Інсбруку (Австрія) 30 листопада і 1 грудня відбулися перші два етапи Кубка світу з санного спорту серед юнаків і дівчат віком до 18 років.

Особливістю цих цьогорічних світових змагань є те, що за їх результатами між країнами будуть розподілені квоти на участь у ІІІ зимових юнацьких Олімпійських іграх, які 9-20 січня 2020 р. відбудуться у швейцарській Лозанні. Ще однією новинкою цьогорічних стартів є включення у програму жіночих саней-«двійок».

Як повідомляє сайт Львівського училища фізичної культури, саме на двомісних санях українці у Інсбруку виступили найкраще. У перший день жіноча «двійка» у складі львів’янки Надії Антонюк та десятикласниці Львівського училища фізичної культури Олександри Мох замкнула десятку кращих. Дев’ятикласники Вадим Микиєвич і Богдан Бабура фінішували одинадцятими серед хлопців. Ще один екіпаж Данило Марціновський (9 кл.) і Ростислав Левкович показали п’ятнадцятий результат.

Другого дня Надія і Олександра, на жаль, не фінішували, Микиєвич і Бабура посіли 12 місце, а Марціновський і Левкович – чотирнадцяте.

Цьогорічний випускник училища Роман Пилипів двічі заїжджав на фініш п’ятнадцятим у одномісних санях. Данило Марціновський першого дня був тридцять четвертим, а другого – вже сімнадцятим. Стабільно виступила у Інсбруку кременчанка Юліана Туницька, яка на одномісних санях посіла 14 і 12 місця з відставанням від переможниць менше 1 секунди. Дев’ятикласниця Анна Шкрет на 39 і 34 місцях.

Тепер на санкарів чекають ще 2 спарені етапи у Берхтесгадені (Німеччина) 6 і 8 грудня і після них будуть визначені учасники зимової юнацької олімпіади. У одномісних санях це по 19 кращих серед хлопців і дівчат, у двомісних санях – по 14 екіпажів. Від однієї країни у одномісних санях можуть виступати 2 учасники, у двомісних – 1 екіпаж.

Цікаво також, що готує українську збірну до юнацьких олімпійських стартів вчитель санного спорту училища Олег Жеребецький. За прогнозами Олега Романовича, Україна має всі можливості вибороти у Лозанну 6 путівок.

Інші новини

ukУкраїнська