Галина МЕЛЬНИК: “Десятеро каратисток мають однаковісінькі шанси на успіх в Токіо. Я також серед них”

06/12/2019

У Мадриді завершився Кубок світу з карате, який зібрав 737 спортсменів із 89 країн. Україну представляли 19 учасників. І лише Галині Мельник вдалося зійти на п’єдестал. Вона завоювала бронзову медаль у ваговій категорії до 68 кілограмів.

— Загалом в іспанській столиці я провела п’ять боїв, — розповідає Галина Мельник. — Спочатку здолала суперниць з Італії та Казахстану, потім програла азербайджанці. Але не опустила рук і після перемог над білорускою та канадкою зуміла зійти на п’єдестал. На цьому турнірі учасниці буквально вигризали кожен бал, адже триває запекла боротьба за олімпійські ліцензії.

— Чи розглядаєте себе претенденткою на олімпійський п’єдестал у такому разі?
— Я мрію виграти медаль у Токіо. У моїй ваговій категорії зібралося десятеро каратисток, які мають однаковісінькі шанси на успіх. Я також серед них.

— У 2024-у році карате не буде у програмі Олімпійських ігор. Як цей факт вплине на вашу кар’єру?
— Ніяк. Я не збираюся зав’язувати з карате лише тому, що мій вид спорту викреслять із олімпійської програми.

— Свого часу ви перебували у модельному бізнесі. Розкажіть більше про цей досвід.
— Кар’єру моделі я почала в 16 років. Брала участь у багатьох показах: виходила на червону доріжку і демонструвала класичний одяг. У той час я вже також займалася карате. Настав момент, коли треба було вибирати: карате чи моделінг. Після тривалих роздумів я зробила вибір на користь спортивній кар’єрі. Модель просто виконує вказівки: зроби так, пройдись так. Я прагнула розвитку, самовдосконалення і карате це задовольнило.

— В якому режимі ви тренуєтеся?
— Працюю щодня по півтори години. А бувають дні, коли і двічі на день доводиться відвідувати зал. Тренування починаються з гри у баскетбол, яка розвиває реакцію. Щоправда, ми граємо дитячим гумовим м’ячем, адже баскетбольний снаряд завдає шкоди нашим пальцям, а каратистки їх бережуть. Після баскетболу — інші вправи і спарингові бої.

— Чи доводиться проводити спаринги з чоловіками?
— Я частіше б’юся з чоловіками, ніж із жінками. По-перше, у карате дівчат не так і багато, по-друге, чоловіки фізично сильніші. А ще мені цікаво битися з хлопцями через їхній нестандартний хід думок.

Олег ЗУБАРУК, Експрес

Інші новини

ukУкраїнська