Львів’янка Катерина Шепіленко єдиною з українських гірськолижниць пройшла відбір на III зимові Юнацькі Олімпійські ігри 2020 року

11/12/2019

На сайті Міжнародної федерації лижного спорту оприлюднено списки спортсменів, які менш як за місяць у Лозанні (Швейцарія) візьмуть участь у III зимових Юнацьких Олімпійських іграх 2020 року. Як було відомо раніше, українські гірськолижники отримали дві квоти – одну чоловічу та одну жіночу. Тож, згідно з фінальним листом кваліфікації FIS «YOG FIS points list» та критеріями відбору НОК на участь у ЮЗОІ відбір пройшли прикарпатець Тарас Філяк і львів’янка Катерина Шепіленко. В інтерв’ю для сайту Федерації лижного спорту України старший тренер збірної команди України з гірськолижного спорту, львів’янка Юлія Шепіленко розповіла про кваліфікаційний період, а також про здобуття її донькою Катериною ліцензії на Ігри.

– Кваліфікаційний період тривав з 1 липня 2018 року до 8 грудня 2019 року, тобто півтора роки, – каже спеціаліст. – Останні два тижні спортсменам довелося взагалі важко. Зважаючи на щільний графік стартів (за підрахунками в Каті за 25 днів відбулося 22 старти), а також у гонитві за результатом, найбільше навантаження серед претендентів на участь у ЮЗОІ лягло на Катерину Шепіленко та Тараса Філяка. Тому не дивно, що в останні дні кваліфікації вони трохи втратили позиції, адже дійсно – змучені й виснажені, як фізично так і морально. Така кількість стартів навіть шкодить. Для прикладу, Міжнародна федерація рекомендує для спортсменів-юніорів перших двох років FIS віку не більше 25 стартів за весь сезон.

Усі наші спортсмени – превеликі молодці! Філяк і Шепіленко були в Чилі – і це круто! Інші мали можливість і пройшли серйозну підготовку на льодовиках Європи, завдяки активній участі ДУ ДЦОПа, до речі. І ми дуже вдячні їм за сприяння й допомогу у підготовці. На мою тренерську думку, було б краще, якби усі спортсмени проходили підготовку разом, в одній команді. Будемо над цим працювати.

Мені дуже складно коментувати результати Каті (Шепіленко – авт.), але протягом останніх півроку я точно не розглядаю її як доньку. По факту вона впоралась із завданням відсотків на 70. Акцент у підготовці був на швидкісні дисципліни, як результат – суттєво постраждав слалом. Загалом у нашому рейтингу вона здобула кращі позиції у супер-гіганті та гіганті, – зазначила Юлія Шепіленко.

Інші новини

ukУкраїнська