На засіданні ХХХІV Генеральної асамблеї НОК України підбили підсумки роботи за 2019 рік та обговорили плани на майбутнє

12/12/2019

Сьогодні, 12 грудня, в Києві під головуванням президента Національного олімпійського комітету Сергія Бубки відбулося засідання ХХХІV Генеральної асамблеї НОК. Участь у засіданні, зокрема, взяв голова відділення Національного комітету України у Львівській області Юрій Турянський.

Привітати учасників заходу завітали голова Комітету Верховної Ради України з питань молоді та спорту Андрій Кожем’якін, заступник Міністра культури, молоді та спорту України Володимир Шумілін.

В рамках форуму був заслуханий звіт про діяльність Національного олімпійського комітету України і Виконкому НОК України у 2019 році. Делегати визнали роботу Олімпійського комітету такою, що відповідає Статуту НОК та потребам суспільства.

Найвищий керівний орган НОК заслухав звіт ревізійної комісії, затвердив поточний кошторис фактичних грошових доходів і витрат організації та план бюджету на олімпійський 2020 рік.

Генеральна асамблея розглянула питання про ротацію членів НОК України відповідно до звернень, що надійшли від суб’єктів олімпійського руху.

Члени НОК ухвалили Етичний кодекс олімпійського руху України – документ, що містить фундаментальні принципи, норми, положення та санкції щодо поведінки суб’єктів олімпійського руху та їх представників.

Учасники засідання обговорили та ухвалили зміни та доповнення до Статуту НОК України.

Під час засідання віцепрезиденту НОК, члену Міжнародного Олімпійського Комітету, Олімпійському чемпіону, уродженцю Львівщини Валерію Борзову вручили найвищу нагороду олімпійського руху України – Орден НОК України.

Високу відзнаку Валерій Пилипович отримав з рук президента НОК України, члена Виконкому МОК, Олімпійського чемпіона Сергія Бубки.

Відзначимо, легендарний спринтер ХХ сторіччя залишив значний відбиток як у світовій історії королеви спорту, так і в історії нашої незалежної держави.

Двічі тріумфувавши на головних Іграх чотириріччя, він зібрав повний комплект олімпійських медалей – два «золота» та «срібло» на Іграх в Мюнхені, та дві «бронзи» на наступних Іграх в Монреалі. Окрім того, у спортивному доробку уславленого олімпійця чотири континентальні чемпіонських титули та шість перемог на європейських першостях в закритих приміщеннях.

Шанують Валерія Пилиповича і як видатного спортивного організатора. Валерій Борзов стояв біля витоків зародження вітчизняного олімпізму, будучи першим президентом НОК України, відстоював інтереси спортсменів перебуваючи на політичній посаді в Уряді, а також згодом в українському Парламенті. Окрім того він зробив вагомий внесок у розвиток Федерації легкої атлетики, очолюючи її понад півтора десятиліття.

Валерій Борзов продовжує ефективно працювати на благо спорту та олімпійського руху й сьогодні.

НОК України

Інші новини

ukУкраїнська