Сестри Музичук в ТОП-8 на чемпіонаті світу з рапіду: від чемпіонки відстали на пів очка

29/12/2019

28 грудня в Москві фінішував чемпіонат світу з рапіду, який пройшов під егідою Міжнародної шахової федерації (ФІДЕ). Перемогу в жіночому турнірі здобула представниця Індії Хампі Конеру, яка набрала 9 очок і випередила за додатковими показниками китаянку Лей Тіньцзе, якій дісталося “срібло”, і Катерину Аталик з Туреччини, що стала бронзовою призеркою.

Відразу п’ятеро шахісток набрали по 8,5 очок – серед них і титуловані предстаниці Львівщини Анна і Марія Музичук. Сестри посіли, відповідно, шосте і сьоме місця. У чоловіків найкраще серед українців виступив Антон Коробов – став дев’ятим.

Вже сьогодні, 29 грудня, в Москві стартує чемпіонат світу з бліцу, який завершиться 30 грудня.

Нагадаємо, влітку в одному з інтерв’ю Анна Музичук заявила, що не можна повністю відмовитися від виступу в Росії. Триразова чемпіонка світу розуміє обурення людей, але запевняє, що без турнірів на території РФ можна завершувати кар’єру. Також Музичук обурилася “цькуванням” перед поїздкою до Росії.

“Розумію обурення людей, – зізналася шахістка. – Так, Росія напала на нашу країну, триває війна. Боляче, що загинуло стільки українців. Але зрозумійте і мене: Росія – провідна шахова країна, шахи там дуже підтримуються. Президент Міжнародної шахової федерації росіянин. Щорічно в Росії проводиться кілька змагань найвищого рівня, там проводитимуться і надалі. Це не питання пропуску одного турніру. Якщо ми відмовляємося їздити на змагання до Росії, то можна завершувати професійну кар’єру. З 2014 року ми з Марією їздили до Росії винятково на офіційні змагання. Питання нашої участі в змаганнях на території РФ ми обговорювали з керівництвом області та міста Львова. Вони відповіли, що нас розуміють і сказали: “Їдьте і перемагайте”.

Було дуже неприємно, що перед чемпіонатом світу на нас вилили стільки бруду. До Росії їздило багато спортсменів і не тільки шахісти, але все вилили на нас з сестрою. Атака була до турніру, під час і після. Ми були одні, нас практично ніхто не захищав”, – додала Музичук.

Інші новини

ukУкраїнська