Андрій СТАДНІК: «Думаю, на Олімпійських іграх у жіночій боротьбі буде щонайменше 2-3 медалі. Не виключаю, що й золота»

30/12/2019

29 грудня на телеканалі НТА відбулася прем’єра програми «LVIV SPORT SHOW». Тема першої передачі: «Олімпійські надії України на золото в Токіо та ЄВРО 2020». Один із численних гостей студії, титулований львівський борець і тренер, срібний призер Олімпійських ігор (2008), бронзовий призер чемпіонату Європи (2005) і чемпіонату світу (2007) Андрій Стаднік поділився в рамках програми думками з приводу перспектив українських борчинь на Олімпійських іграх 2020 року, а також прокоментував «конфлікт інтересів» на ІІ Європейських іграх 2019 року в Мінську, де у фіналі зустрілися дві його вихованки – представниця Азербайджану, дружина Марія Стаднік і українська борчиня Оксана Лівач.

– Хотів би в першу чергу сказати, що жіноча боротьба в Україні – один із кращих видів, – зазначив фахівець. – Цей рік показав, що сьогодні в Європі жіноча команда України – найкраща. Ми виграли командою чемпіонат Європи і Європейські ігри. На чемпіонаті світу ми здобули дві олімпійські ліцензії. В нас недобрано ще чотири. Я думаю, ми доберемо як мінімум ще три ліцензії.

Сьогодні з цим складом спортсменок, я думаю, що в нас буде як мінімум 2-3 олімпійські медалі. І не виключаю, що буде золота медаль. До прикладу, в нас сьогодні є Юлія Ткач (також була присутня в студії), яка є чемпіонкою світу, багаторазовою призеркою чемпіонатів світу, багаторазовою чемпіонкою Європи і призеркою чемпіонатів Європи. В 68 кг у нас є Алла Черкасова, яка є чемпіонкою світу і Європи, призеркою Європейських ігор. З практики можу сказати, що медалі на чемпіонатах світу можуть чітко говорити, що в нас на Олімпійських іграх є шанс здобути медаль. Цей склад є одним із найсильніших за останні роки. В нас майже в кожній вазі є призери і чемпіони світу.

– Є і проблемна тема, – запитав ведучий програми. – На тих же Європейських іграх Марія Стаднік, яка представляє Азербайджан, перемогла Оксану Лівач. Наскільки ця тема є болючою?
– Ви знаєте, для того щоби оцінювати саму тему, треба розуміти, скажімо так років 12 назад, чому ця тема сьогодні стала гострою. До цього вона не була гострою, а тепер вона стала гострою. Гострою вона стала тому, що Оксана Лівач – моя вихованка, а Марія – моя дружина. І виходить, на Європейських іграх, на таких серйозних змаганнях, вони зустрілися. Зрозуміло, що за класифікацією боротьби і взагалі, сумніву не було, що сильніша – Марія. Для неї це був уже десятий старт на чемпіонатах Європи. Я не їздив за Україну, а їздив за Азербайджан, як тренер. Я секундував своїй дружині – це логічно. Почалися питання обирати між країнами. Ви розумієте: хто не поважає свою сім’ю, він і країну не дуже сильно поважає. Тому, однозначно, що я вибрав дружину. Моя вихованка (Оксана Лівач) ні в якому разі не образилась на мене. Але з цього зробили якусь політизовану тему, що я зрадник, що дружина моя зрадниця. Звісно, що треба було про це говорити, коли 12 років спортсменка не була нікому потрібна і, скажімо так, було якесь таке своєрідне цькування і не було розвитку. Людина мусила обирати: або закінчувати свій вид спорту, або переходити. Тоді була пропозиція (з Азербайджану) і ми її прийняли. Вона перейшла і сьогодні вона найбільш легендарна особистість, яка є в жіночій боротьбі. Напевно, вона єдина, яка з трьома олімпійськими медалями, єдина, яка має стільки медалей з чемпіонатів світу. І тому наших чиновників, далеко не професійних людей, це «давить». Сьогодні в 50 кг Марія Стаднік і Оксана Лівач забрали всі золоті медалі зі всієї планети: чемпіонат Європи, чемпіонат Європи U-23, Європейські ігри і чемпіонат світу. В 50 кг в нас у Львові всі золоті медалі з планети!

До розмови долучився присутній у студії один із найкращих каратистів світу, львів’янин Станіслав Горуна.

– Чи був конфлікт інтересів, коли Марія виходила проти Оксани? – запитав у Стадніка Горуна. – Ти ж знаєш, як Оксана працює, ти секундував Марії. Чи ти пояснював їй, як працювати проти Оксани?
– Коли Оксанка переходила з молодіжки, Марія тоді вже була триразовою олімпійською призеркою, чемпіонкою світу і багаторазовою чемпіонкою Європи. І Оксанка росла на Марії. Результат Оксани (це зрозуміло, коли ти працюєш з сильнішим), це дуже велика заслуга і Марії. І так як вони працюють і тренуються разом, то пояснювати мені Марії щось немає сенсу. В них рівні зовсім різні. Зрозуміло, що Оксанка з кожним роком добирає. Марія вже вікова спортсменка, їй 31 рік, а Оксанці – 22. Особисто я нічого не говорив. Є на відео, що я практично нічого не говорив під час сутички.

Інші новини

ukУкраїнська