На Львівщині відбудеться Свято Олімпійського прапора

10/01/2020

Національний олімпійський комітет України продовжує започатковану в 2008 році традицію – підняття Державного прапора України та прапора Національного олімпійського комітету України з нагоди олімпійських змагань.

Головна мета такого заходу – привернути увагу українців до найголовніших олімпійських змагань та об’єднати усіх навколо спорту, олімпійських ідеалів.

Відтак з нагоди проведення ІІІ зимових Юнацьких Олімпійських Ігор (м. Лозанна, Швейцарська Конфедерація, 9-22 січня 2020 року) відділення НОК України у Львівській області спільно із КЗ Львівської обласної ради «Львівське училище фізичної культури» в понеділок 13 січня 2020 року проведуть урочисту церемонію підняття Державного прапора України та прапора Національного олімпійського комітету України.

Захід відбудеться під час лінійки учнів та студентів найкращого в Україні Львівського училища фізичної культури, яке делегувало на ці змагання відразу п’ятеро своїх вихованців.

Загалом Україна представлена на престижному юнацькому спортивному форумі 39 спортсменами, які виступлять у біатлоні, лижному двоборстві, хокеї 3х3, санному спорті, фігурному катанні, шорт-треці, стрибках на лижах, скелетоні, фристайлі, гірськолижному спорті, лижних гонках та сноубордингу.

Підняття Державного прапора України в Олімпійському селищі Лозанни відбулося 8 січня 2020 року.

У швейцарських містах Лозанні та Санкт-Моріці від Львівщини змагатимуться 11-класниця ЛУФК гірськолижниця Катерина Шепіленко та п’ятеро санкарів: дівоча «двійка» у складі десятикласниці ЛУФК Олександри Мох та львів’янки Надії Антонюк (зараз навчається в медичному університеті Івано-Франківська); юнацький двомісний екіпаж, який сформували учні 9-го класу ЛУФК Вадим Микиєвич і Богдан Бабура, а також в одномісних чоловічих санях виступить цьогорічний випускник ЛУФК Роман Пилипів (нині студент Української Академії друкарства, Львів).

Катерина Шепіленко вже 10 січня стартує у супергіганті та альпійській комбінації, 11 січня змагатиметься у другому виді комбінації, 12 січня – у гігантському слаломі, 14 січня – у слаломі. Для санкарів олімпійські змагання розпочнуться 17 січня. У цей день на двомісних санях виступлять Вадим Микиєвич і Богдан Бабура. 18 січня змагатимуться Роман Пилипів на одномісних санях та Олександра Мох і надія Антонюк – на двомісних. 20 січня у Санкт-Моріці відбудеться командна гонка.

В тренерському штабі представлено трьох фахівців Львівщини: Юлія Шепіленко (гірськолижний спорт), Світлана Жидкова та Іван Баїк (санний спорт).

Для більшості молодих атлетів Львівщини – представників зимових видів спорту – ці змагання стануть першим серйозним міжнародним спортивним іспитом і неоціненним досвідом водночас.

Уболівальницька підтримка вкрай важлива для них!

Початок церемонії підняття Прапорів 13 січня 2020 року о 8 годині ранку за адресою: Львів, вул. Княгині Ольги, 1, майданчик біля головного навчального корпусу

Запрошуються представники влади, депутатського корпусу, члени Олімпійської ради Львівщини, журналісти ЗМІ, тренери, спортсмени, ветерани спорту та усі охочі!

Для довідки:

III Юнацькі Олімпійські ігри (III Winter Youth Olympic Games або 2020 Winter Youth Olympics) триватимуть з 9 до 22 січня 2020 року в місті Лозанна (Швейцарія). Церемонія відкриття відбулася 9 січня на Вадоаз Арені. Упродовж 13 днів буде проведено 81 змагання на 8 різних аренах, участь в яких візьмуть 1 872 спортсмени з урахуванням гендерної рівності віком від 15 до 18 років.

Особливістю Юнацьких Олімпіад є поєднання спортивних подій та розмаїтої культурно-освітньої програми для учасників, зустрічей з відомими особистостями, знайомство з унікальною національною культурою та традиціями. Під час ЮОІ-2020 в Лозанні відбудеться понад 150 таких заходів.

Пісенним символом Ігор і виразом цінностей Лозанни-2020 стала музична композиція під назвою «Start Now». «Start Now» гармонійно поєднує альпійські горни та сучасну музику. Пісню виконують на чотирьох швейцарських національних мовах племінниця знаменитого швейцарського лижника Пірміна Цурбріггена – Ромейн Мюллер, Давид де Віта, Джоан Гайар та репер Роман Іво Орлик, він же «Джиганте». Текст було перекладено англійською. «Почни зараз» – це також гасло «Лозанни-2020». Послання, спрямованого на те, щоб надихнути підростаюче покоління втілювати свої мрії, своєрідний стимул для молоді почати вже сьогодні знайти свій шлях та слідувати йому. За словами організаторів твір став сучасною інтерпретацію олімпійських цінностей – досконалості, дружби, поваги – місією яких є розширення можливостей молоді.

Талісманом ЮОІ-2020 став Йодлі – привітна тваринка, ім’я якої походить від назви традиційного співу, йодлінгу. Його можна почути на теренах Швейцарії та Франції – саме там, де проходитимуть Юнацькі Олімпійські ігри (змагання відбудуться в самій Лозанні, в околицях міста на території альпійської зони, у французькому регіоні Юра і на березі Женевського озера).

Загалом Міжнародний Олімпійський Комітет започаткував проведення літніх та зимових Юнацьких Олімпійських ігор (ЮОІ) у 2008 році. Їх головне завдання – через проведення спортивних змагань розширити культурну та освітню складову в кар’єрі молодого покоління спортсменів.

З метою об’єднання різних націй, зближення культур та традицій, окрім розіграшу нагород в індивідуальних дисциплінах, впроваджені змагання змішаних команд, які в боротьбі за медалі збирають в одній команді спортсменів з різних країн. У загальній кількості дисциплін на Юнацьких іграх мікст-змагання займають 25-30%.

Окрім цього юні учасники Ігор у цікавій формі отримують корисну інформацію про олімпійські цінності, важливість активного відпочинку та здорового способу життя, питання боротьби з допінгом тощо.

Літні Юнацькі Олімпійські ігри відбувалися в Сінгапурі (2010), китайському Нанкіні (2014), аргентинському Буенос-Айресі (2018), зимові – в австрійському Інсбруку (Австрія) у 2012 році та в норвезькому Ліллехаммері (Норвегія) у 2016-му.

Світлина: Гал-інфо

Інші новини

ukУкраїнська