Олександр Паук: “Найприємніше – писати про людей, на яких ми росли”

13/02/2020

Після презентації раритетної книги “Львівський футбол: люди, факти. 1939-1991” пресслужба відділення НОК України у Львівській області не втратила нагоди поспілкуватись з одним із авторів видання Олександром Пауком.

– Сьогодні було багато сказано про те, який період був найважчим для опрацювання. Скажіть, будь ласка, робота над яким періодом була для Вас найприємнішою?

– Найприємніший епізод для нашого авторського колективу – це писати про тих людей, на яких ми росли, про тих футболістів, які запам’яталися з нашого дитинства. Це 1969-й, 1970-й роки – здобуття Кубка та вихід “Карпат” у Вищу лігу. СКА теж різні періоди переживав… Футбол не можна ділити за періодами успіхів чи невдач. Футбол – це коли ти приходиш на стадіон, впізнаєш футболіста не лише за номером, а й за тим, як він ходить, як він бігає, як він стрибає. Ось це є найцікавішим. Не те, що тепер, коли ти приходиш на стадіон і не знаєш, за кого вболівати.

– Тож можна сказати, що ця праця була для Вас, певною мірою, сентиментальною?

– Безперечно, сентиментальність дуже велика. Ще раз наголошу, що якби не ті люди, які грали в футбол, не було би сьогодні нашої книги. Їм – велика подяка.

– Ви зупинились на 1991 році. Чи буде продовження?

– Ми не зупинились. Ця книга стала нашим чорновиком. Так сталося, що різні видавничі обставини обмежили нас обсягом у 460 сторінок. Станом на сьогодні, у нас ще є доповнення про дві тисячі людей.

– Бажаємо Вам такого ж продовження, яким був початок праці.

– Прошу також зауважити, що хоч період Радянський є дуже важким, але сьогоднішнє покоління буде мати ще важчий обсяг роботи. Йдеться навіть про той же чемпіонат Львівщини: ніхто не зберігає документації. Це – наша біда.

Довідково.

Книга “Львівський футбол: люди, факти. 1939-1991” вийшла друком у видавництві «Світ». Автори – дослідники історії українського футболу Василь Каспаревич, Олександр Паук і Тарас Пуньків. На 464 сторінках видання подано біографічні довідки про людей, які упродовж 1939-1991 років збирали на трибунах стадіонів тисячі прихильників шкіряного м’яча. Автори намагалися (на портретах – 566) зберегти молодість людям, що творили красу львівського футболу. Додатково в книзі вміщено 408 автографів.
Вартість цього енциклопедичного видання – 400 грн.

Інші новини

ukУкраїнська