Віцечемпіонка Європи-2020 Соломія ВИННИК: «Мені все одно, хто виходить зі мною на килим»

18/02/2020

Відкриттям чемпіонату Європи зі спортивної боротьби, який минулого тижня пройшов у Римі (Італія), стала 18-річна львівська борчиня Соломія Винник. На своїй дебютній дорослій континентальній першості уродженка Буковини одразу здобула срібну медаль у вазі до 55 кг. Про свій виступ вона розповіла сайту відділення НОК України у Львівській області.

– Соломіє, з яким настроєм їхала на свій дебютний чемпіонат Європи? Ставила перед собою якісь завдання?
– Була налаштована на перемогу, їхала за «золотом». Шкода, що у фіналі не вийшло перемогти росіянку (бронзову призерку минулорічного чемпіонату світу, 25-річну Ольгу Хорошавцеву – Авт.). Трохи не так боролася з нею, тактично неправильно побудувала фінальну сутичку.

– До фінальної сутички ми ще повернемось. А наразі розкажи про стартову сутичку, в якій ти перемогла значно рейтинговішу суперницю з Туреччини Бедіха Гун – неодноразову призерку чемпіонатів Європи. Було видно, що ти зовсім її не боїшся і не визнаєш її авторитету.
– Я ніколи не дивлюся на досягнення своїх суперниць. Мені все одно, хто виходить зі мною на килим. На килимі усе забувається. Завжди виходжу з єдиною метою – перемогти.

– Прокоментуй сутичку з нею, як вона склалася з твоєї точки зору?
– Тренер мені розповів перед сутичкою, як суперниця атакує, як бореться. Я розуміла, що вона буде робити, тому і на захисті її підловлювала, і сама атакувала.

– Друга сутичка проти представниці Молдови Маріани Драгутан, як на мене, склалася дещо важче, ніж перша.
– В принципі, так. Просто я тактично неправильно побудувала з нею сутичку. Зробила першу атаку і треба було продовжувати атакувати. А я зупинилася і почала захищатися, відстоювати здобуту перевагу. І суперниця почала мене доганяти. Тому рахунок такий вийшов (10:9 – Авт.).

– За 10 секунд до кінця сутички суперниця до мінімуму скоротила відставання і була в позиції зверху. Як вдалося не дати себе перекинути?
– Я була впевнена, що вистою. Але все рівно, трошки неправильно я захищалась. Треба було йти в неї, може треба було в ногу піти і вистояти. Будемо розбирати з тренерами ці помилки. Над захистом треба ще працювати.

– У фіналі з росіянкою суперниця швидко створила різницю у 10 балів і сутичку зупинили. В чому була тактична помилка?
– З перших секунд треба було атакувати, пробувати щось самій зробити. А я побудувала сутичку на захисті. Чомусь зразу почала захищатися від її дій, а треба було навпаки атакувати.

– Відчувала, що тобі бракує досвіту проти такої суперниці?
– Не сказала б. Просто неправильно підійшла до цієї сутички, неправильно побудувала її.

– Все одно, друге місце на дебютному чемпіонаті – дуже хороший результат. Кому особливо завдячуєш?
– Моїм двом тренерам – Сергієві Одинаку та Оресту Скобельському, які мене добре підготували. А також рідним, які вболівають за мене, сестрі (Марії Винник – члену збірної України з боротьби – Авт.).

– Як сестричка тебе привітала? Що найперше сказала?
– Сестра порадила не засмучуватись через поразку в фіналі, сказала, що все ще попереду. Що ми з нею ще багато чого доб’ємося, надіюся.

– Соломіє, ти виступаєш в неолімпійській категорії. Чи можливо, що після цього вдалого виступу на чемпіонаті Європи, тренери будуть розглядати тебе як кандидатку на участь у Відбірковому європейському ліцензійному міжнародному турнірі до Олімпійських iгор, який відбудеться за місяць у Будапешті (Угорщина), в олімпійській вазі?
– Ну, я б не сказала, що це вдалий виступ. Бо я багато помилок наробила і боролась, на мою думку, трохи нижче своїх можливостей. А щодо моєї участі у кваліфікаційному турнірі, нічого не знаю, це вже тренери будуть вирішувати, хто на нього поїде. Звісно, я б хотіла себе спробувати в олімпійській категорії.

– До 53 кг чи до 57 кг тяжієш?
– В 57 кг хотіла б себе спробувати.

– Що далі? Які наступні змагання?
– Скоро (22-25 березня – Авт.) в Харкові відбудеться чемпіонат України серед спортсменів до 23 років – відбірковий до чемпіонатів Європи і світу. Там планую виступити.
Василь ТАНКЕВИЧ, Юрій ТУРЯНСЬКИЙ, відділення НОК України у Львівській області

Інші новини

ukУкраїнська