Наталія КОЗАЧУК: «Представляти Україну на чемпіонаті світу з хокею – це велика відповідальність і гордість»

20/02/2020

З 23 до 29 лютого у місті Акурейрі (Ісландія) пройде чемпіонат світу з хокею серед жінок (дивізіон 2, група В), участь у якому візьме єдина представниця Львівщини, 22-річний воротар ЖХК «Пантери» (Харків) Наталія Козачук.

Як вже повідомляв сайт відділення НОК України у Львівській області, остаточний склад визначився вчора за підсумком фінального етапу підготовки до чемпіонату світу, який 11 днів тривав у Броварах. Тренерський штаб збірної везе на чемпіонат світу 22 гравці: 20 польових і двох воротарів. Суперниками збірної України в Ісландії будуть: Австралія, Нова Зеландія, Ісландія, Туреччина та Хорватія.

В інтерв’ю сайту відділення Наталія Козачук розповіла про останні новини з табору збірної України.

– Наталю, на вчора була запланована зустріч гравців збірної з президентом Федерації хокею України Анатолієм Брезвіним. Що там було цікавого? Чи були поставлені якісь конкретні завдання перед командою на чемпіонат світу?
– Зустріч мала настановчий характер. Під час зустрічі пана Брезвіна запитали, чи ставить він якісь завдання перед дівчатами. А перед цим ми говорили, що хочемо здобути золоті медалі. І він сказав, що ви мені задали таке питання, а дівчата самі на нього вже відповіли.

– Чи були дівчатам обіцяні якісь преміальні, якщо вдасться виконати таке завдання?
– Такої мови не було і навряд чи будуть якісь преміальні, тому що наразі фінансова ситуація у Федерації не дозволяє в такий спосіб мотивувати дівчат.

– Отож, 11 днів фінального етапу підготовки до чемпіонату світу позаду. Вчора визначились гравці, які їдуть в Ісландію. Важко було потрапити в число учасниць?
– Насправді, ні. Можливо, з моїх уст це буде звучати трохи нескромно, але я знала, що є основним воротарем збірної. Звісно, всяке могло статися. Від травм ніхто не застрахований. Я ще перед початком збору трішки прихворіла, але вже ввійшла в форму. Тому в принципі в мене якоїсь нервовості не було. Ну але все одно я розуміла, що всяке може статися, тому не розслаблялася.

– Скільки воротарів їде на чемпіонат світу?
– Два воротарі плюс 20 польових. Це виходить чотири п’ятірки плюс два воротарі.

– Отже, тренерський штаб відсіяв одного воротаря. А скільки польових?
– Тільки воротаря. Польових взяли всіх. Хіба що по ходу збору одну дівчинку відсіяли через, скажімо так, складність характеру. Можливо було повезти мінімальний склад – 15 плюс 2, але вирішили щоб поїхало чотири п’ятірки, тому що краще мати резерв.

– Як загалом пройшов збір? Наскільки складно було витримувати фізичні навантаження?
– Збір почався з товариської гри між собою 9 лютого в рамках Global Girls Game 2020 – свята жіночого хокею. В нас вирішили відзначити це свято «двосторонкою». Після цього щодня були по два льодових тренування, а з цього понеділка навантаження пішли на спад – проводили по одному тренуванню. Зіграли також одну товариську гру з хлопцями з ХК «Крижинка» 2006 р.н. В принципі підготовка пройшла інтенсивно, польові встигли між собою всі ігрові схеми натренувати, зігратися, відчути одна одну. Те саме стосується і воротарів.

– Фізичні навантаження були більші, ніж в клубах?
– Мені важко щось сказати, тому що я тренуюсь з хлопцями, плюс ще в регбі граю. Тому, коли приїжджаю на збори, в мене немає такого: «Вау, такі фізичні навантаження, що ноги ледве тягну». Я до цього звична. Щодо інших дівчат, можу сказати, що однозначно тут навантаження більші і перші дні дівчатам було важко звикнути до такого режиму. Але дівчата молодці, всі старалися.

– Збір був різноплановий – і психологічна підготовка, і робота з суддями щодо правил.
– Так, нас з різних боків розвивали – з фізичного, і розумового. До нас приходили психологи, ми виконували різні завдання, які були спрямовані на те, щоб, зокрема, згуртувати колектив. Ми обговорювали різні питання. Було весело. І також був суддівський семінар, тому що вічно якісь нововведення у правилах. Інформували дівчат щоб, коли поїдемо на чемпіонат світу, ні в кого не було ніяких проблем з цим.

– Чи знайомий рівень суперників на чемпіонаті світу? Чи вже на місці будете орієнтуватись, хто в яку силу грає?
– Ми мали теоретичні заняття, на яких кожного суперника розбирали, переглядали статистику, як воротарі їхні грають, як гравці забивають, з яких позицій, з яких зон. І також відеоматеріали до цього надавалися. Тобто кожного нашого майбутнього опонента ми розібрали і ми плюс-мінус орієнтуємось. Однозначно, це не будуть прості ігри. В кожній грі треба буде проявити не тільки наші фізичні якості, а ще й моральні. Треба буде дуже хотіти виграти. Але, знову ж таки, це не буде легка прогулянка.

– На турнірі шість команд гратимуть за коловою системою – кожна з кожною.
– Так. Переможець піднімається у класі у вищий дивізіон, а остання команда опускається в нижчий.

– Рік тому в Південно-Африканській Республіці ти не брала участь у кваліфікації чемпіонату світу, оскільки захворіла в той час. Турнір в Ісландії буде для тебе першим на такому рівні?
– Так. Враховуючи, з хокею це будуть мої перші міжнародні змагання. Раніше їздила на чемпіонат Європи з регбі (Наталія Козачук є гравцем національної збірної України і з хокею, і з регбі – Авт.)

– Чи є мандраж, хвилювання перед таким серйозним стартом?
– Насправді, ні. Я сприймаю той факт, що ми їдемо, з радістю. Я думаю, що перед самими іграми може бути певна нервовість – все-таки представляю Україну, це велика відповідальність і гордість. Але я думаю, що зумію перевести цей мандраж в правильне русло щоб грати добре. І тільки радію, що в мене буде можливість грати в ту гру, яку я люблю, і плюс ще до того всього робити це під прапором України, представляти Україну на міжнародних змаганнях. Це буде ще один великий плюс для мене. Тому я тільки рада, в такому радісному очікуванні.
Василь ТАНКЕВИЧ, Юрій ТУРЯНСЬКИЙ, відділення НОК України у Львівській області

Інші новини

ukУкраїнська