У Львові відбувся ІІІ екуменічний чемпіонат України з шахів серед духовенства

27/02/2020

У понеділок, 24 лютого, у читальній залі ЛДУФК відбувся екуменічний чемпіонат України з шахів серед духовенства. Організаторами турніру стали Львівський державний університет фізичної культури імені Івана Боберського, Центр душпастирства та розвитку фізичної культури і спорту Львівської Архиєпархії УГКЦ та Львівська міська федерація шахів. Партнерами чемпіонату були відділення Національного олімпійського комітету України у Львівській області і управління спорту департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради.

Розпочався чемпіонат, вже традиційно, з молитви. Учасниками змагань стали 22 представники духовенства. Суддями змагань були міжнародний арбітр FIDE Олександр Прохоров та арбітр другої категорії, студент факультету післядипломної та заочної освіти ЛДУФК Микола Гусак.

По завершенні змагань голова відділення НОК України у Львівській області Юрій Турянський зазначив: “П’ять олімпійських кілець, які об’єднують п’ять континентів, єднають серця всього світу. Сьогодні в стінах Університету фізичної культури ми завдячуємо отцю Михайлу Цегельському за те, що вже третій рік поспіль організовується цей турнір з шахів серед духовенства. Хоча шахи не є олімпійським видом спорту, але ми завжди сприяємо його розвитку. В Національному олімпійському комітеті України є щорічна номінація “Разом з олімпійцями”. 9-го березня у Києві буде відзначення найкращих зірок спорту за 2019 рік і в одній із номінацій будуть представлені українські шахісти.”

Архиєпископ і Митрополит Львівський УГКЦ, владика Ігор Возьняк сказав: “Дуже приємно, що зібралося немало учасників. Дякую отцю Михайлові Цегельському, який курує ці змагання і запрошує всіх. Завжди треба враховувати не лише свої сили, але й того, із ким змагаємося, щоб обрати правильну комбінацію. Кажуть, що Свята Тереза Авільська дуже добре грала в шахи. Це було ХVI століття. Не знаю, чи тоді проводилися такі турніри, але шахи – це завжди шахи. Нехай вам Бог в цьому допомагає і благословляє!”

“Дуже радію цій події, яка відбувається з благословення нашого Митрополита. Упродовж року, окрім шахів, ми організовуємо змагання з різних видів спорту, зокрема, тенісу, волейболу, футболу… Таким чином підкреслюємо, що наше духовенство є активним не лише через проповідування слова Божого. Священники демонструють свої таланти у спорті і є прикладом для наших парафіян”, – наголосив керівник Центру душпастирства розвитку фізичної культури і спорту Львівської архиєпархії УГКЦ, отець Михайло Цегельський.

За матеріалами ЛДУФК

Інші новини

ukУкраїнська