Тетяна КЛІМЧЕНКО: «Я не здаюся. Розраховую, що в мене ще все попереду»

04/03/2020

В кінці лютого у Львові відбулась подія #OlympicLab у модулі «здоровий спосіб життя – здорове харчування», співорганізаторами якої стали відділення НОК України у Львівській області, Львівське вище професійне училище харчових технологій та концерн «Хлібпром». Участь у заході взяли наші відомі спортсмени – колишній веслувальник-каноїст Роман Бундз і нинішні члени збірної України Сергій Макаревич (стрільба з лука) і Тетяна Клімченко (велосипедний спорт на треку). 25-річну вихованку червоноградської школи велоспорту, до речі, свого часу двічі визнавали найкращою спортсменкою Львівщини за підсумками окремих місяців – востаннє в лютому 2017 року. В інтерв’ю для сайту відділення НОК України у Львівській області Тетяна поділилася враженнями від події #OlympicLab, розповіла, що має твердий намір знову повернутися у ТОП, а також оцінила стан справ у вітчизняному велоспорті.

– Я прийшла на подію сама, мала вільний час і вирішила послухати лекцію про здорове харчування, – зізналася спортсменка. – Хороший захід для дітей в плані їх заохочення займатися спортом чи вибирати якусь іншу галузь. Адже щоб бути спортсменом і тренуватися, не обов’язково навчатися в університеті фізичної культури.

Під час заходу представники «Хлібпрому» розповідали про хліб, його історію. Для дітей це було цікаво послухати. Та й я для себе теж дещо цікаве взяла. А ще я панкейки готувала. Ну і поїла теж (Сміється).

– З іншими спортсменами ви провели майстер-клас із приготування панкейків?
– Так, хоча це був більше не від нас майстер-клас. Там був шеф-кухар, він коригував наше приготування. Панкейки вже були готові, ми їх тільки перемазували. Мій був перемазаний з повидлом, политий медом і посипаний родзинками і курагою. Спортивний такий вийшов (Сміється).

Я була приємно вражена, що мене долучили до майстер-класу, адже я випадково відвідала захід, без запрошення від відділення НОК. Побачила інформацію про цей захід в мережі Фейсбук, спочатку зацікавилась і того ж дня відмітилась, що прийду.

– Чи брала раніше участь у заходах відділення НОК у Львівській області?
– Вперше, якщо не рахувати моє нагородження, як найкращої спортсменки Львівщини за підсумками окремих місяців. Мене двічі визнавали найкращою. Один раз, коли я виступала ще серед юніорок в липні 2012 року і другий раз в лютому 2017 року.

– Востаннє ти перемагала рівно три роки тому. Щось затягнулася пауза…
– Трошки так. Але, я так думаю, це затишшя перед бурею. Я не здаюся. Розраховую, що в мене ще все попереду. Я не вийшла з віку, так би мовити. В нашому виді спорту можна їздити довго, поки душа бажає. А я ще хочу їздити. Тому ще поборюсь.

– Яким є для тебе початок нинішнього сезону?
– Змагань не було. Зараз я, так би мовити, відлучена від міжнародних стартів, бо в мене трошки не задалися на початках Кубки світу і ми не їздили далі. І в командній гонці теж не їздили. Їздили дівчата в медісоні і групових гонках. В принципі, це і добре, бо в мене нарешті за стільки часу був відпочинок – без велосипеда, офіційний. Не те, що я собі десь «сачканула», бо втомилася, а офіційний відпочинок.

Брала участь в одних зборах, других, а невдовзі ми знову їдемо у Воловець. Туди також приїде збірна, яка минулого тижня виступала на чемпіонаті світу в Берліні. І будемо готуватися до нових стартів.

В нас планувалися шосейні гонки. Як ви знаєте, створена шосейна команда Lviv Cycling Team, я її учасник. Зараз дівчата беруть участь в шосейних гонках у Бельгії. А за місяць там знову будуть гонки і мені сказали готуватися щоб там виступити. Шосейні гонки взагалі тяжкі, тим більше в Бельгії – там доріжки вузенькі, вітер, дощ, словом, погода, як у Львові.

– На чемпіонаті світу в Берліні Україна не здобула жодної медалі. Єдиний, мабуть, плюс це те, що Ганна Соловей і Анна Нагірна в медісоні здобули для країни олімпійську ліцензію.
– Олена Старікова раніше здобула ліцензію в індивідуальному спринті (офіційно це ще не підтверджено – Авт.). На чемпіонаті світу вона не так і погано виступила, хоча вилетіла в 1/8 фіналу у спринті. Але вона потрапила під німку, яка стала чемпіонкою. Німкені взагалі в останні роки почали дуже набирати. В них зараз «молода кров» у збірній. І вони дуже піднялися.

Взагалі дуже потужний був чемпіонат світу. Я дивилася результати – стільки рекордів! Результати просто дикі! Олімпіада буде шалена.

– Ще хтось має шанси відібратись?
– А вже поїзд поїхав, вже ніхто не відбереться. Чемпіонат світу – це був заключний етап. І дівчата (Ганна Соловей і Анна Нагірна – Авт.) молодці, що заїхали 12-ми і змогли відібратись.

– Як оцінюєш нинішній стан нашої збірної на тлі найкращих команд світу?
– Чесно кажучи, трошки плачевно. Бувають проблиски в нас, але це індивідуальний варіант, як з Оленою Старіковою. А темпові види в нас дуже кульгають – треба щось міняти, але не міняється.

– Олена – наша головна надія на Олімпіаді?
– Швидше за все, так. Будемо надіятись на хороший результат, але багато що залежатиме від того, як піде. Тому що можуть просто нерви не витримати. Все-таки і вона сама молода, і тренер (Євген Болібрух – Авт) також вперше поїде на Олімпіаду в якості тренера. Важко буде – емоційно, психологічно. А ще всі ж чекають від Олени результату – вона ж такий сезон мала потужний. Її б ще фінансування додати, щоб все без перебою було. Щоб коли щось треба, за тиждень-два вже було, а не чекати місяцями чи пів року, або ходити вибивати. Але з цим в нас дуже тяжко.
Василь ТАНКЕВИЧ, Юрій ТУРЯНСЬКИЙ, сайт відділення НОК України у Львівській області

Інші новини

ukУкраїнська