Юрій ТУРЯНСЬКИЙ: “Будьте сфокусованими на своїй цілі!”

01/04/2020

Голова Національного олімпійського комітету у Львівській області Юрій Турянський прокоментував для сайту відділення рішення про перенесення Олімпійських ігор на 2021 рік, акцентував увагу на його позитивних моментах, а також дав деякі поради спортсменам, як вийти сильнішими з цієї непростої ситуації.

– Минулого тижня МОК, спільно з владою Японії, прийняв рішення про перенесення Олімпійських ігор на 2021 рік. Прокоментуйте, будь ласка, це рішення.
– Воно єдино правильне в цій ситуації. Пандемія коронавірусу поширюється по всьому світу, зростає кількість інфікованих і померлих. На жаль, поки не видно, коли спалах може стихнути.

Будьмо відвертими: повноцінно підготуватися до Олімпійських ігор в домашніх умовах, перебуваючи на карантині, без змагальної практики, адже всі змагання відклали або скасували, неможливо. Сезон зірваний, тренувальний процес зазнав значних коректив. На сьогодні не розіграно 43% олімпійських ліцензій. Коли і де їх можна було б розіграти?

Наступне: за такої ситуації можна сміливо прогнозувати, що навіть, якщо якимось дивом вдалося б провести Олімпіаду у раніше визначені терміни, результати більшості спортсменів були б далекі від найкращих. Кому потрібні такі Ігри?

Нещодавно в Лондоні проходив європейський кваліфікаційний турнір з боксу, який так і не був завершений. На третій змагальний день його відклали. Як виявилося згодом, у декількох боксерів і тренерів з Хорватії і Туреччини виявили коронавірус. Не факт, що вони заразилися саме на турнірі в Лондоні, де були вжиті додаткові запобіжні заходи. Але це не зменшує загрози і небезпеки, яку становить для спортсменів пандемія. Тому, щоб мінімізувати ризики, МОК вирішив перести Олімпійські ігри на наступний рік.

Здоров’я спортсменів, тренерів, спортивних функціонерів, уболівальників – в пріоритеті і саме цими факторами в першу чергу керувалися відповідальні особи, приймаючи рішення про перенесення Олімпійських ігор.

– Чи бачите якісь позитивні моменти у відкладенні Ігор?
– Безумовно. Спортсмени матимуть час залікувати травми, відновитися фізично і психологічно, адже для багатьох з них був надзвичайно виснажливий і тривалий відбірковий цикл. До прикладу, карате – щоб отримати першу в історії львівського карате ліцензію нашому уславленому спортсменові, обличчю цього виду спорту в світі, Станіславові Горуні, довелося на межі своїх людських можливостей упродовж дуже тривалого часу здобувати рейтингові бали у неймовірно конкурентній боротьбі. І, на щастя, це йому вдалося. Тепер він зможе перевести подих і після того, як пандемія стихне, повноцінно і цілеспрямовано підготуватися безпосередньо до Олімпійських ігор. Будучи на піку своїх фізичних і психологічних можливостей. На відміну, від, до прикладу, одного з головних своїх конкурентів, азербайджанця Рафаеля Агаєва. На час Олімпіади тому буде 36 і цей додатковий рік навряд чи додасть йому бонусів.

 

– Щоб б ви порадили нашим спортсменам у цей непростий час?
– Головне – не розслабляйтесь, не шукайте виправдань, що щось не повністю залежить від вас, що складається не так, як би хотілося. Будьте сфокусованими на своїй цілі! Під час вимушеної паузи працюйте над своєю психологією, читайте книги, розвивайтесь різносторонньо. Це час переосмислити, переглянути деякі речі, внести корективи у свою підготовку. Це час, з якого можна і треба вийти сильнішими ментально, тактично. Все минає і ця ситуація теж скоро мине.

Василь ТАНКЕВИЧ, відділення НОК України у Львівській області

Інші новини

ukУкраїнська