До міжнародного Дня спорту: Львівщина й Донеччина – разом!

04/04/2020

Починаючи від 2013 року щорічно 6 квітня за підтримки Організації Об’єднаних Націй та Міжнародного Олімпійського комітету відзначається Міжнародний день спорту на благо розвитку та миру.

У нинішніх непростих умовах, олімпійські цінності, як ніколи, додають наснаги й сили усім нам і кожному зокрема!

Продемонструвати силу олімпійського руху України вирішили два відповідальні секретарі двох відділень НОК України: Львівського – Оксана Вацеба та Донецького – Дмитро Подопригора.

Спілкуючися за допомогою скайп-зв’язку з домашніх осель у Львові й Краматорську, представники двох відділень засвідчили не тільки давню дружбу й сповідування однакових життєвих, національних та олімпійських цінностей, але й непоборну істину – коли олімпійська Львівщина й Донеччина разом – Україна нездоланна! Перемога завжди з нами!

#WHITECARD

Довідково.

6 квітня – Міжнародний день спорту на благо миру та розвитку та миру. International Day of Sport for Development and Peace – порівняно нове свято в календарі міжнародних та всесвітніх дат, встановлених Організацією Об’єднаних Націй під час Генеральної Асамблеї ООН 23 серпня 2013 р.

Саме 6 квітня 1896 року на мармуровому стадіоні в столиці Греції урочисто відкрилися перші літні Ігри Олімпіад сучасності. У цих новітніх олімпійських змаганнях взяли участь 241 спортсмен з 14 країн. Найбільшою окрасою цих Ігор для греків стала перемога в марафоні їхнього співвітчизника Спиридона Луїса. Найуспішнішим олімпійцем став німецький борець і гімнаст Карл Шуман, який виграв чотири золоті медалі. А першим олімпійським чемпіоном сучасної ери став американець Джеймс Конноллі, який виграв потрійний стрибок.

Варто зауважити, що біля витоків сучасного оліміпізму був й уродженець Полтавщини, один із засновників та член першого складу МОК, військовий генерал, педагог, автор понад численних праць з фізичного виховання та його історії Олексій Бутовський.

А для участі в Іграх першої Олімпіади в Греції подав свою заявку киянин Микола Ріттер, який готувався до виступів у змаганнях з греко-романської (римської) боротьби, стрільби з карабіна і фехтування на рапірах. Він брав участь у відбіркових змаганнях, проте пізніше знявся зі змагань. Також відомо, що кілька одеських спортсменів вирушили на Олімпіаду до Афін, але коштів у них вистачило тільки до Константинополя, після чого вони повернулися додому.

Україна щороку активно долучається до відзначення цього свята, зважаючи не те, що спорт має унікальні можливості для об’єднання людей довкола ідей миру, дружби та розвитку.

Інші новини

ukУкраїнська