У Львові відбулася Online конференція проєкту ECOlympic

13/05/2020

Сьогодні, 13 травня, за участі 62 молодих львів’ян відбулася Online конференція проєкту ECOlympic, яка пройшла на платформі Zoom.

На початку конференції її модератор – знана львівська гімнастка Віра Передерій (майстер спорту України міжнародного класу з художньої гімнастики, призерка Всесвітньої універсіади, фіналістка Олімпійських ігор 2008 року), розповіла про проєкт ECOlympic, який поширює важливість збереження нашої планети, за допомогою сили спорту з його інструментами і цінностями. Проект реалізується за підтримки Національного олімпійського комітету України в рамках одного з модулів #OlympicLab, та створенний Вірою Передерій завдяки програмі МОК – https://www.facebook.com/iocyoungleaders/ За її словами, це проєкт, який відбувається вперше як на Львівщині, так і в Україні. І сьогодні він набирає обертів. Віра Передерій наголосила на важливості спорту та екології, які багато в чому дотичні і об’єднуються.

Далі учасників привітав голова відділення НОК України у Львівській області Юрій Турянський. “Для олімпійського руху тема екології – дуже важлива, – зазначив очільник відділення. – Адже спортсмену важливо, де він займається спортом, в яких екологічних умовах. Проєкт ECOlympic відбувається за підтримки НОК України і, зокрема, відділення НОК у Львівській області“.

Участь у заході також взяла видатна українська спортсменка, олімпійська чемпіонка 2012 з фехтування на шпагах, уродженка Львова Яна Шемякіна. Вона наголосила на потрібності і важливості речей, які порушує Віра Передерій (а вона після завершення успішної спортивної кар’єри , продовжує працювати на розвиток олімпійського руху, поширення олімпійських ідеалів та принципів, пропагування здорового способу життя). “Спорт – це, зокрема, здоровий спосіб життя, який тісно переплітається з екологією“, – зауважила Яна Шемякіна.

А головним спікером виступила доцент кафедри екології Львівського національного університету імені Івана Франка Ольга Цвілинюк. Вона поставила перед учасниками запитання: “Що може кожен з вас зробити щоб середовище стало кращим і для збереження довкілля?” Вона наголосила, що для сталого розвитку людства, який є комплексом екології, економіки і суспільства, великою загрозою є зміна клімату і ми всі можемо протистояти цій загрозі. Зокрема, доповідачка закликала не спалювати сміття і траву, думати, як зменшити кількість сміття в побуті, зокрема, пластику, сортувати сміття. Також Ольга Цвілинюк порекомендувала учасникам заходу сприяти поширенню цих знань серед приятелів і родичів.

Інші новини

ukУкраїнська