Сергій ДРЕБОТ: “Новий сучасний європейський спортивний комплекс — це одна з моїх мрій. І це — реальна потреба Львова”

17/05/2020

Старший тренер кадетської збірноі України з дзюдо, МСМК (майстер спорту міжнародного класу ), учасник Олімпійських ігор в 2012р, чемпіон Європи в командному заліку, багаторазовий чемпіон України Сергій Дребот ділиться думками про спортивне життя Львова.

Розмова стосується вирішальної ролі спортивних секцій, потреби побудови у Львові нового спорткомплексу міжнародного зразка і важливості участі молодих тренерів у європейських спортивних зборах.

— Сергію, багато батьків перед тим, як віддати дитину на заняття спортивної секції задається питанням — як правильно діяти: слухати, що хоче дитина і не змушувати, чи таки наполягати на дисципліні і регулярності, аргументуючи це «Дитина надто мала, щоб усвідомити необхідність заняття спортом»?
— З власного досвіду — і як тренера, і як батька — все в комплексі. Не заставляти, насильно не можна, але м’яко підштовхувати і мотивувати, а впродовж років заняття — підтримувати і заохочувати.

— Але ж хіба мудрості батьків буде достатньо? Хіба не від тренера все залежить?
— Мудрість батьків має полягати в тому, щоб підштовхнути дітей до занять спортом .А тренер в свою чергу має привити дітям любов до спорту. Тренер має бути добрим психологом, щоб знати — як знайти підхід. Але, ще раз кажу, все працює в комплексі. Від бажання кожного і спільної для усіх мети буде залежати і настрій, з яким дитина відвідуватиме гурток, і результат. Я можу дати лише пораду: вибирати один вид спорту. Не перевантажуйте увесь вільний час дитини на бігання між гуртками і секціями — у неї має бути і просто вільний час, так би мовити, час на справжнє дитинство. Важливо зрозуміти і таке: якщо дитина займатиметься одразу кількома видами спорту, то, найімовірніше, що в жодному з них не досягне значних результатів — це розпорошення, яке призведе до поверхневих вмінь. Для успіху потрібно сконцентрувати свої сили і увагу на одному.

— Як у такому випадку зрозуміти — який це вид спорту? Тобто, як зрозуміти, який спорт найкраще пасує твоїй дитині?
— В дитячому віці, звичайно, варто спробувати декілька секцій. У такому віці краще ще не приймати доленосні рішення — не вибирати один вид спорту принципово на усе життя. Думаю, що дитина сама собі зможе вибрати той вид спорту, який буде їй приносити задоволення, а в подальшому і успішні виступи на змаганнях .

— А у дзюдо — на що саме варто звернути увагу насамперед?
— Бажання, з яким діти тренуються на тренуваннях, наполегливість, дисциплінованість і працелюбство. Знаєте, не завжди можна передбачити, з кого вийде добрий спортсмен.

— Певно, велику роь відіграє сама методика підготовки до великого спорту. До слова, я щось не пригадую, аби ми чули про офіційну вітчизняну загальноукраїнську методику у спорті. За якою працюєте Ви?
— Ми — використовуємо симбіоз відомих нам. Переймаємо досвід європейських країн. Звісно, сьогодні спорт вимагає якісно інших підходів, мусимо вдосконалюватись. Але найактуальніше питання — набагато менше дітей нині займається спортом, не лише дзюдо — загалом. Відповідно, вже немає такого вибору і відбору — тренери працюють з тим, що є, і з тими, хто є.

— А чому ми не адаптуємо під себе європейську методологію?
— Нам потрібно поєднати ї з нашим досвідом і взяти найбільш ефективні методи. Потрібен час, потрібні спільні збори, обмін досвідом. Навіть виїзди наших спортменів і тренерів за кордон — це вже нові знання, але як часто наші команди можуть виїздити до Європи?

— А в чому основна відмінність у підході до спорту?
— Зараз, мені здається, більшість працюють на результат в дитячому віці, не думаючи про перспективу, про підготовку спортсмена до вищих досягнень. Більше уваги приділяють фізичній підготовці. В Європі ж таки все навпаки, більше уваги приділяють технічним і тактичним діям. Там дуже багато залів, майданчиків і можливостей. В кожному маленькому містечку — добре облаштовані спортзали і басейн.

— То такі речі повинні стояти в пріоритеті державної політики?
— Звичайно, чим більше в нас хороших сучасних спортзалів, спортивних майданчиків, тим більше дітей і дорослих зможуть займатись спортом, а це — у свою чергу — зміцнює імунітет, менше люди будуть хворіти. Спорт повинен бути невідємною частиною нашого життя!

— Як живеться дзюдо у Львові сьогодні?
— Ситуація не є критичною, але потрібні зміни!
Треба багато зробити, щоб наші спортсмени змогли тренуватись в хороших умовах, їздити на навчально тренувальні збори, підвищувати кваліфікацію молодих тренерів, це в комплексі принесе свої плоди. Відкривати більше секцій дзюдо не тільки у Львові, але і в області. Щоб кожна мама і тато розуміли — заняття спортом не лише загартовують фізично їх дитину, зміцнюють імунітет і розвивають, а виховують прекрасні лідерські якості, повагу до старших, командній співпраці, вміння долати труднощі і правильно реагувати як на успіх, так і на невдачу. З тією масовістю можна буде далі шукати спортсменів для більших досягнень українського спорту.


— Про Львів часто кажуть — столиця культури. А чи має він потенціал стати і спортивним центром України?
— Георграфічно і ментально — так. Львів може бути столицею спорту України, адже для міжнародних змагань ми маємо і зручне розташування, і багато транспортих сполучень, і — широку програму для гостювання і частування після змагань. Але ми не маємо достойного для великих міжнародних змагань залу… Теоретично, таким спортивним комплексом міг би бути СКА. Та, думаю, дешевше буде збудувати новий, аніж реставрувати і перебудовувати старий. Новий сучасний європейський спортивний комплекс — це одна з моїх мрій.

І це — реальна потреба міста.

Нагадаємо:

У жовтні 2019 відбувся відкритий Кубок Львова із дзюдо — наймасштабніші змагання з цього спорту в Україні. Свою силу у поєдинках продемонстрували понад 800 спортсменів. У дуелях на татамі зібралися представники усіх областей України та гості з 5 країн.

— Два місяці не лише аматорський, але й професійний спорт був на карантині. Наскільки це трагічно для майбутніх змагань?
В принципі всі змагання, які були заплановані на цей період, перенесли на осінь, тому для професійних спортсменів ще буде достатньо часу, щоб підготуватись!

А щодо самих спортсменів, думаю, багато кому карантин пішоа на користь, був час повністю відновитись, проаналізувати свої тренування, виспатись.

Високий Замок

Інші новини

ukУкраїнська