В Буковиці відбувся український етап «Bukovytsia OPEN FIS». Він є частиною Міжнародних змагань з гірськолижного спорту «Karpatia OPEN»

30/01/2021

28 та 29 січня в Буковиці відбувся український етап «Bukovytsia OPEN FIS», який є частиною Міжнародних змагань з гірськолижного спорту «Karpatia OPEN». Український етап включено в календар світових змагань Міжнародної Лижної Федерації (FIS)⛷

Ці гірськолижні змагання проходять у три етапи, кожен з яких – в іншій країні: спочатку – в Україні, далі – Польща та фінал у Словаччині.

 

Цьогоріч, незважаючи на Covid-19, за Кубок боролися учасники збірної України та ще 11-ти українських команд, а також спортсмени з Польщі, Словаччини, Білорусі, Литви, Австралії та Нової Зеландії.

Загалом переможця та призерів визначали у трьох вікових категоріях: U12, U14 та U16.

Один з організаторів змагань, Віталій Мицак, екслюзивно для сайту Відділення НОКу у Львівській області, поділився своєю думкою про ці міжнародні старти:

“Я вважаю, що організація була на досить хорошому рівні, – зазначив він. – Найголовніше, що змагання минули без травм. Окрім цього, нам пощастило з погодою, вона була дуже сприятливою. Також був добрий сніг. Спортсмени задоволені!

Безсумнівно, що пандемія внесла свої корективи у проведення цих стартів. Звичайно, тепер нам доводиться дуже часто робити повну дезінфекцію усіх приміщень, заборонено перебувати без масок і на крісельному витязі можуть підніматися лише двоє, а не четверо осіб. Однак це дрібниці, порівняно з що наші змагання відбуваються у три етапи: Україна, Польща та Словаччина, однак через карантин в Польщі та Словаччині закриті гірськолижні схили. А нам, завдяки розумній політиці держави в цьому плані, вдалося провести такі класні змагання міжнародного значення!» – підсумував Віталій Мицак.

Також про свої враження та емоції розповіла Анна Валецька (Київщина), яка і в перший, і в другий змагальний день стала бронзовою призеркою змагань у категорії U16: «На цих змаганнях я вже втретє! Видно, що організатори вдосконалюють та розвивають турнір, стараються, щоб все було комфортно. Звичайно, ідеально не все, – зізналася спортсменка. –Трапляються деякі не дуже приємні моменти в організації, але ми всі дуже сподіваємось, що в майбутньому їх виправлять, а «Karpatia Open» стане ще кращим турніром. До прикладу, сьогодні сталась така прикра ситуація, коли злетіла вся таблиця з результатами і ми до останнього не знали своїх результатів. Це, звичайно, трохи неприємно, але всі ми розуміємо, що це технічні неполадки і їх не завжди можна передбачити. Тим не менше, ми дуже дякуємо за можливість стартувати, адже це наші перші за карантин змагання».

Василина ЧІХ, сайт відділення НОК у Львівській області

Інші новини

ukУкраїнська