Четверо спортсменів Львівщини змагаються у відкритому Кубку України зі стрибків у воду

17/02/2021

У столичному спорткомплексі «Ліко» за участю спортсменів 5 зарубіжних країн завершився другий змагальний день відкритого Кубку України зі стрибків у воду.

Варто зазначити, що внаслідок перенесення Світової серії зі стрибків у воду на осінь-2021 спортсмени залишилися без міжнародних стартів. Відтак відкритий Кубок України – це єдиний міжнародний старт перед квітневим Кубком світу в Токіо.

В урочистих церемоніях відкриття змагань та нагородження переможців взяли участь віце-президент НОК України, президент федерацій України зі стрибків у воду та синхронного плавання Ігор Лисов; заступниця голови техкому LEN, бронзова призерка Олімпійських ігор зі стрибків у воду Анна Сорокіна; заступниця голови Київської МДА, призерка Олімпійських ігор з легкої атлетики Олена Говорова, головна тренерка збірної команди України зі стрибків у воду Тамара Токмачова, віце-президент компанії “Ліко-Холдинг” Лариса Ломакіна, президент Федерації стрибків у воду м. Києва Володимир Волковинський, директор центру спорту “Ліко” Олексій Дробязко. Підтримати спортсменів до спорткомплексу «Ліко» приїхали і Олімпійська чемпіонка з легкої атлетики Наталія Добринська й призер Олімпійських ігор зі стрибків у воду Ілля Кваша.

Збірна Львівщини на цих офіційних змаганнях з міжнародною участю представлена чотирма вихованцями тренерів Дмитра Адамчука та Уляни Кавійчик. Це зокрема Поліна Бабенко, брати Ілля та Матвій Шлом’яки та Віра Середяк, яка, як капітан команди, презентувала Львівщину на офіційному параді відкриття змагань.

Президент української федерації зі стрибків у воду Ігор Лисов зазначив, що «Це перші міжнародні змагання за останній період. Цей рік – олімпійський, тому спортсмени змагаються за олімпійські ліцензії. Після нашого змагання затвердять фінальний склад збірної, яка поїде виборювати олімпійські ліцензії на Кубок світу».

Тренери Львівщини високо оцінили виступи в категорії провідних спортсменів наймолодшої учасниці серед жінок – 13-літньої львів’янки Віри Середяк. Найкраща спортсменка 2020 року за версією Львівської обласної федерації стрибків у воду увійшла до фіналу у стрибках на 1-метровому трампліні (12 місце) та посіла високе 6 місце у синхронних стрибках з 3-метрового трампліну (жінки) у парі представницею Миколаївщини Поліною Мишкіною (194,22 балів). Перемогу на цьому снаряді святкували члени національної збірної команди України Вікторія Кесарь (1993, Запорізька область) / Анна Арнаутова (2004, Київ) (274,56 балів).

Представницькі змагання в Києві триватимуть до 20 лютого ц.р. й ми ще очікуємо на виступи усіх представників Львівщини, в т.ч. у змішаних парах. Загалом розігрується 13 комплектів нагород в усіх видах програми. А за підсумками київського старту буде сформовано команду України на ліцензійний Кубок світу, що пройде у квітні в Токіо та на чемпіонат Європи з водних видів спорту, що запланований на травень у Будапешті.

Важливо також, що в якості суддів на цих змаганнях працює й двоє арбітрів Львова: Олег Мельніков та Дмитро Адамчук.

За перебігом змагань можна слідкувати на Телеканал Xsport, сайті https://xsport.ua та ютуб-каналі www.youtube.com/DivingUkraine. При цьому вперше у ефірі телеканалу «XSPORT», будуть транслюватись фінали в індивідуальних стрибках з 3-метровго трампліну та 10-метрової вишки серед жінок та чоловіків, а також у синхронних стрибках з 3-метрового трампліну.

У програмі ще зокрема передбачено:

18 лютого (четвер)
10:00 – Трамплін 3м (попередні, жінки)
Вишка 10м (попередні, чоловіки)
Трамплін 3м (фінал, жінки)
Вишка 10м (фінал, чоловіки)

19 лютого (п’ятниця)
10:00 – Вишка 10м (попередні, жінки)
Трамплін 3м (попередні, чоловіки)
Вишка 10м (фінал, жінки)
Трамплін 3м (фінал, чоловіки)

20 лютого (субота)
10:00 – Трамплін 3м, синхронні стрибки змішаних пар (фінал)
Вишка, синхронні стрибки змішаних пар (фінал)

Вболіваємо разом!

Інші новини

ukУкраїнська