«Олімпійський куточок» – відтепер у Стрийській міській публічній бібліотеці!

07/05/2021

Напередодні Великодніх свят відділення НОК України у Львівській області в межах проєкту НОК України «Олімпійський куточок» передало для центральної міської бібліотеки імені Маркіяна Шашкевича міста Стрия Львівської області комплект олімпійської літератури.
Книги олімпійської тематики для читачів Стрийської територіальної громади у святковій атмосфері передали голова відділення НОК України у Львівській області Юрій Турянський, його заступниця й голова регіонального відділення Олімпійської Академії України Оксана Вацеба та стипендіатка НОК України Наталія Козачук.Урочистий захід, який відбувся в ошатному приміщенні Стрийської міської ради, пройшов за участю Стрийського міського голови Олега Канівця, його першого заступника Миколи Дмитришина, уславленого українського легкоатлета, єдиного олімпійця Львівщини, який мешкає поза межами обласного центру – у місті Стрию, учасника Ігор Олімпіади 1972 року, багаторазового чемпіона кол. СРСР та України, чий національний рекорд з бігу на 10 000 метрів ще до сих пір ніхто в Україні не перевершив Павла Андрєєва, представників депутатського корпусу, місцевих ЗМІ, спортивної громадськості, директорів та тренерів трьох ДЮСШ місцевої територіальної громади.
У вітальному слові керівники відділення НОК України у Львівській області наголосили на тому, що славетний Стрий, з давніми історичними та культурними традиціями, який славиться іменами композитора Філарета Колесси, пісняра Богдана Веселовського, архітектора Івана Левинського, правозахисника Зеновія Красівського, видатного борця за Незалежність України Степана Бандери, теперішнього глави УГКЦ Патріарха Святослава (Шевчука) та багатьма іншими видатними постатями чи як потужний осередок газового промислу України, має неабияке реноме спортивного міста. Справжньої слави Стрию додають імена українських олімпійців Павла Андрєєва (легка атлетика) та Олександра Зубрихіна (бокс), уславлених шахісток сестер Марії та Анни Музичук, унікальна школа автомодельного спорту на чолі з Ігорем Сафіяником, плеяда титулованих футболістів: Володимир Данилюк, Юрій Дубровний, Василь Кардаш, Андрій Тлумак, Тарас Петрівський та ін., низка успішних спортивних клубів.
Своєю чергою досвідчена й енергійна директорка Стрийської центральної міської бібліотеки імені М. Шашкевича Людмила Яремко, з радісним хвилюванням та піднесенням подякувала за цінний книжковий дарунок, що, за її словами, трапляється за останні роки не так вже й часто, й запевнила, що злагоджений та висококваліфікований колектив стрийських бібліотекарів віддячиться новими виставками та «круглими столами». А плани відразу й створилися – перший такий спортивно-пізнавальний захід відбудеться про довгоочікувані Ігри Токійської Оліміпади-2020 !
Як зазначила Людмила Яремко – читачів бібліотеки, яка сформована на початку 1940 року, зі створенням Стрийської територіальної громади істотно побільшало. А міська бібліотека сьогодні – це авторитетний серед мешканців Стрия інформаційний, просвітницький та культурний центр, гаслом якого є «Працюємо на майбутнє».
Віриться, що проведений відділенням НОК України у Львівській області захід «Олімпійський куточок», саме завдяки спортивній та олімпійській тематиці додає наснаги й надії на успішне майбутнє!

Інші новини

ukУкраїнська