Микола СТОЛЯРСЬКИЙ: «Спробую втілити у життя проект «Стрий – місто спорту»

08/06/2021

1-го червня у Міжнародний день захисту дітей на центральному стадіоні міста Стрий Львівської області відбулася масштабна подія – так званий спортивний фестиваль спорту, де усі відділення Стрийської ДЮСШ презентували свої види спорту. Ініціатором цього дійства став директор ДЮСШ Микола Столярський, його ідею підтримав керівник відділення НОК у Львівській області Юрій Турянський, котрий спільно із міським головою Олегом Канівцем на завершення дійства нагородили дипломами та подарунками від НОК кращих спортсменів і тренерів ДЮСШ за підсумками навчального року.

– Свято спорту вдалося, – бере слово Микола Столярський, амбасадор відділення НОК України у Львівській області в місті Стрию. – У нашій спортивній школі займається близько 800 дітей і кращі з них своїми показовими виступами презентували громаді Стрия свої види спорту, а їх у нас – сім. Скажімо, легкою атлетикою у Стрийській ДЮСШ займається 150 учнів, з якими працюють шість тренерів, котрі постійно шукають й залучають до спорту молоді таланти. У боксі працює лише два тренери, один з них Юрій Кулик, на мою думку, один з кращих в Україні, дуже працездатний і трудолюбивий, діти його обожнюють і їм на тренуваннях завжди весело й цікаво. Чотири фахівці працюють із юними футболістами ДЮСШ, котрих у нас аж 180. З відродженням «Скали-1911» у хлопців з’явилася хороша перспектива потрапити у дорослу команду, бо вже сьогодні кращі з них виступають за юніорську команду «Скала-1911», а в дорослій команді більшість з гравців також є вихованцями ДЮСШ. Відділення волейболу найбільш рейтингове у нас, бо до карантинних років переможцями чи призерами чемпіонатів Львівської області різних вікових категорій ставали саме стрийські волейболісти чи волейболістки. Також Стрий цьогоріч був представлений у першій лізі України дівочою командою «Рись-ДЮСШ», а її гравець Адріана Павлик стала кращим бомбардиром чемпіонату, після чого її запросили виступати за команду суперліги «Галичанка» (Тернопіль). Також добре розвинутий у Стрию пляжний волейбол, а наша дівоча пара Адріана Павлик-Божена Петриків є дворазовими чемпіонами України в категорії U-16. Юнацька команда Стрия (10-11 клас) на рівних змагається із дорослими колективами чемпіонату Львівської області з волейболу. У настільному тенісі працюють два тренери, а багато вихованців Стрия досягали рівня кандидатів і майстрів спорту України. Нині також є чимало юних талантів, а спільна команда «ДЮСШ №1-ДЮСШ» (Львів-Стрий) Анастасія Кучеренко-Анастасія Цюняк відповідно посіла п’яте місце серед 12-ти команд-учасниць клубного чемпіонату України «Дитяча ліга» серед школярів 2009 р.н. і молодші. У дзюдо також працює два тренери, нещодавно провели масштабний турнір, а загалом наші дзюдоїсти регулярно завойовують нагороди на турнірах різного рівня. Спортивна гімнастика у Стрию має велику перспективу розвитку, бо є добра база й сумлінно працюють з дітьми три тренери. До речі, на Львівщині лише три школи (Стрий, Львів, Червоноград) розвивають спортивну гімнастику, а я б хотів, аби в Стрию у дівчаток з’явилася можливість займатися і художньою гімнастикою. У цьому напрямку також працюватиму.

– Чи є проблема з набором дітей?
– Ні, навпаки – у нас практично усі групи переповнені, більшість тренерів працюють на 1,5 ставки. Тішить, що і молоді тренери (25-26 років), попри невисоку зарплату, просяться на роботу у ДЮСШ. Зокрема, уже з наступного навчального року спробуємо долучити до роботи нових фахівців з футболу, волейболу та спортивної гімнастики.

– Звісно, це не може не тішити, бо сфера спорту потребує молодих фахівців. Ви нещодавно працюєте директором і карантин дозволив продумати й намалювати певні перспективи розвитку ДЮСШ…
– Дійсно, 11-го січня 2021 року очолив Стрийську ДЮСШ, а до цього працював тренером з волейболу та успішно керував стрийською федерацією. Практично відразу зіткнувся з проблемою тренувального процесу, який через пандемію був призупинений. Перебуваючи на посаді директора ДЮСШ, у найближчому майбутньому (три-чотири роки) спробую втілити у життя проект із символічною назвою «Стрий – місто спорту». Задля цього передбачається реконструкція ДЮСШ (добудова і розширення спортивного залу, трибун і т.д.), збільшення кількості тренерів із залученням молодих фахівців. Постійно наголошуватиму на тому, що у нас заняття безкоштовні, тому на усіх рівнях буду популяризувати спорт і здоровий спосіб життя. До речі, наш центральний стадіон «Сокіл» уже днями закривається на грандіозну реконструкцію, яка проходитиме у три етапи. Також є проекти на відновлення стадіонів «Металіст» і «Юність». Так що зміни будуть.

– Знаю, що настільний теніс у Стрию потребує нагального оновлення столів…
– Цю проблему знаю. Оновлення матеріальної бази та інвентаря потребують практично усі види спорту. На це коштів наразі не має, але, повірте, уже розпочав роботу у цьому напрямку з депутатами міської ради. А коли працюєш, то рано чи пізно буде результат. Вірю, що все задумане мені вдасться втілити у життя.
Роман ЦЮНЯК, Всеукраїнська газета «СПОРТИВКА» (04.06.2021 р.)

Інші новини

ukУкраїнська