У Львові відбулася церемонія підняття Державного прапора України та Олімпійського прапора

23/07/2021

З нагоди відкриття ХХХІІ літніх Олімпійських ігор у Токіо, Відділення Національного олімпійського комітету України у Львівській області вже традиційно, на площі перед будівлею Львівської обласної ради та Львівської обласної державної адміністрації провело урочисту церемонію підняття Державного та Олімпійського прапорів.

Головною метою такого заходу є привернення уваги українців до найголовніших олімпійських змагань та об’єднання усіх навколо спорту, олімпійських ідеалів.

Захід відбувся за участі Голови Відділення НОК України у Львівській області Юрія Турянського, Голова постійної комісії з питань бюджету та соціально-економічного розвитку Львівської обласної ради Володимира Квурта, заступника голови Львівської обласної державної адміністрації Івана Собка, заступника Львівського міського голови з містобудування Любомира Зубача.

Окрім цього широко було представлено спортивне товариство Львівщини. Разом із представниками Дитячо-юнацьких спортивних шкіл, було запрошено спортсменів, які у минулому представляли Україну на головних стартах чотириріччя:
Богдана Макуца – олімпійського чемпіон зі спортивної гімнастики Олімпійських ігор 1980 року.
Андрія Котельника – срібного призер Олімпійських ігор у Сіднеї 2000 року
Катерини Палехи – lдворазової учасниці Олімпійських ігор 2004 року в Афінах та в Лондоні 2012 року.
Маркіяна Івашка – дворазового учасника Олімпійських ігор: 2008 року в Пекіні та 2012 року в Лондоні.
Сергія Дребота – учасника літніх Олімпійських ігор в Лондоні 2012 року.
Романа Бондарука – триразового учасника Олімпійських ігор 2008 в Пекіні, 2012 в Лондоні та 2016 в Ріо-де-Женейро.
Романа Захарківа – учасника трьох Зимових Олімпійських ігор: 2010 року у Ванкувері , 2014 року у Сочі та 2018 року у Пхьончхані.

Саму ж почесну місію підняття прапорів було доручено Богдану Макуцу та Катерині Палесі. Підняття відбулося під урочисте виконання Державного гімну, який виконував Ярослав Гарцула – майстер спорту міжнародного класу з аквабайку, та під Олімпійський гімн.

Після цього Голова Львівської дирекції «Укрпошти» Євген Савчук та голова Відділення НОК України Юрій Турянський, погасили марки, зроблені спеціально до урочистої церемонії підняття прапорів. Також усі присутні мали змогу побачити мистецький виступ режисеру театру «Мета» – Зоряни Грегорійчук.

Варто зазначити, що Олімпійський прапор майорітиме у Львові до завершення Олімпіади у Токіо (8 серпня).

Інші новини

ukУкраїнська