Учасники туристичного походуна Маківку обговорили проблематику гендерної рівності

30/11/2021

В останні вихідні осені 2021 року, з ініціативи відділення НОК України у Львівській області,регіональногоосередку Олімпійської Академії України, дитячого центру оздоровлення, відпочинку та туризму «Росинка», під час традиційного сходження на гору Маківка до Меморіального військового цвинтаря Українських Січових Стрільців, було зорганізовано обговорення актуальних питань гендерної рівності в спорті в рамках Всеукраїнського проєкту НОК України #OlympicLab.

Мальовничими шляхами Сколівських Бескидів учасники туристичного походу мали змогу проаналізувати значення фізичної, спортивної, військово-спортивної підготовки юнаків та дівчат, чоловіків та жінок – як важливої складової життєвої сили, наснаги, здоров’я та успіху. Це виглядає особливо актуальним під сучасну пору, коли тривають військові дії на українсько-російському кордоні. Серед спікерів тематичного модулю #OlympicLab були: знана львівська поетеса, журналістка, завідувачка відділу Львівської обласної бібліотеки для юнацтва імені Романа Іваничука, членкиня Національної спілки письменників України та Національної спілки театральних діячів України Людмила Пуляєва; керівник туристичного проєкту «Вершини української слави», представник федерації спортивного туризму Львівщини Лука Павлюк; фотокореспондентка студії В. Дубаса Галина Ткачук та заступниця голови відділення НОК України у Львівській області проф. Оксана Вацеба.
Символічно, що мальовничий маршрут до одного з найдавніших військових цвинтарів, де під час Першої світової війни весною 1915 року завдяки героїчній звитязі Українських Січових Стрільців вдалося зупинити переважаючу військовою силою царську російську армію та не дати російським військам перейти Карпати й почати наступ на Будапешт і Відень – долали разом юнаки й дівчата, чоловіки й жінки, аби засвідчити спільне прагнення вшанувати героїзм молодих Січовиків, які вплинули на долю України та Європи.
Активні учасники походу отримали у подарунок сертифікати, тематичні футболки та блокноти від НОК України, які вручив старший тренер юнацької збірної команди України з велосипедного спорту (трек), Заслужений тренер України Андрій Каргут. При цьому він зазначив, що пропаганда здорового й активного способу життя, олімпійських ідеалів, покликана залучати якомога більше дітей та молоді до занять спортом, а відтак і до спільних перемог!
А одна з найвідоміших стрілецьких пісень «Ой на горі, на Маківці» дружно лунала зворотньою дорогою від усіх учасників походу та проєкту #OlympicLab – юнаків та дівчат, чоловіків та жінок.

 

Інші новини

ukУкраїнська