Введено в обіг пам’ятні монети до XXIV зимових Олімпійських ігор у Пекіні

27/01/2022

Напередодні зимових Олімпійських ігор в Пекіні Національний банк України відкарбував дві пам’ятні монети щоб вшанувати українських спортсменів і популяризувати олімпійські змагання. Вони введені в обіг 18 січня 2022 року.

Обидві монети “XXIV зимові Олімпійські ігри” мають однаковий дизайн і відрізняються лише матеріалом, з якого виготовлені. Монета номіналом 10 грн виготовлена зі срібла, а номіналом 2 грн – з недорогоцінного сплаву нейзильберу.

Як повідомляє пресслужба НБУ, прикметна деталь цьогорічних олімпійських пам’ятних монет – кольорове зображення голови дракона, який є головним героєм давніх легенд, міфів, казок та одним із найвідоміших символів Китаю. Для цього використали спеціальний кольоровий друк – тамподрук. Також на аверсі монет міститься напис 2022, стилізований під змієподібного дракона, вкритого лускою. На реверсі зображено композицію, що символізує Китай, – країну, де відбудуться XXIV зимові Олімпійські ігри. Тираж монети номіналом 2 грн налічує 35 000 штук, а номіналом 10 грн – 2 500 штук.

Додамо, що Національний банк України розпочав серію “Спорт” у 1996 році з пам’ятної монети, присвяченої першій участі України у літніх Олімпійських іграх в Атланті. На сьогодні ця серія налічує 59 монет.

Інші новини

ukУкраїнська