У Львові створили мурал, присвячений легендарному Віктору Чукаріну

02/02/2022

Місяць роботи, близько трьох сотень балонів фарби – і ось, мурал на стіні львівської школи №32 готовий. Намалювали його до 100-річчя від Дня народження Віктора Чукаріна – українського гімнаста і абсолютного чемпіона Олімпійських ігор (1952, 1956), світу (1954). За його плечима не лише 11 олімпійських медалей, а й 17 німецьких концтаборів, у яких він провів три роки.

Журналісти телеканалу NTA поспілкувались з авторам зображення та місцевими мешканцями (на відео з 10:17 хв).

Віктор Чукарін – видатний спортсмен родом із Донеччини, але понад 30 років жив та працював у Львові і похований на Личаківському кладовищі. Його ім`ям названа одна із вулиць міста, та на ній будівлі для малюнку не знайшлося, тому обрали школу на Гашека. Сам проєкт реалізували доволі швидко.

“Ми мали зустріч на вулиці Чукаріна, де шукали стіну, потім вже тут зустрічались із художником, який опісля надіслав нам проект макету муралу, ми всі це погодили і прийнялись до роботи”, – розповідає один із ініціаторів, депутат від ЄС у львівській міськраді Володимир Гой.

Динамічні діагональні площини вуличний художник Тарас Довгалюк поєднав із фігурою Віктора Чукаріна у жовто-фіолетових кольорах. Каже, що люди підходили і дякували за роботу:

“Це мене насправді дуже здивувало, бо в мене вперше таке, що я малюю якийсь малюнок чи людину, яку знають і пам`ятають. Хтось в нього вчився, хтось в нього екзамени складав, хтось з ним співпрацював і це класно”,- розповідає чоловік.

Мурал це не лише про прикрасу, моду чи естетику. Це також про те, що виховує і навчає молодь, запевняє заступниця директора 32-ої школи Оксана Андрійчук:

“Це важлива функція для дітей вміти від простої перекладини стати абсолютним чемпіоном Олімпійських ігор. А з іншого боку, ми, українці, маємо пишатися тими, хто в нас є”, – говорить вона.

А за словами місцевих мешканців, такого мистецтва на будівлях потрібно робити більше. Додамо, що на мурал із бюджету міської ради виділили 375 тисяч гривень.

Інші новини

ukУкраїнська