Зимова Олімпіада в Пекіні з Юрієм Турянським. День 7-й

10/02/2022

Уже майже тиждень українська олімпійська збірна змагається за медалі на ХХІV зимових Олімпійських іграх-2022 в Пекіні. Сьогодні вчергове взяли участь наші санкарі, більшу частину яких складають львів’яни. В одній із дисциплін «синьо-жовтим» сьогодні змагатись не дозволили. Детальніше – у блозі голови відділення Національного олімпійського комітету у Львівській області Юрія Турянського.

Фігурне катання

Новий олімпійський день розпочали з розіграшу комплектів особистих нагород у фігурному катанні серед чоловіків-одиночників. До фінальних змагань, де змагалися 24 фігуристи, пробився й українець Іван Шмуратко. Після короткої програми український спортсмен посідав 22-ге місце. Однак у командних змаганнях на цьогорічній Олімпіаді Шмуратко участі не брав через позитивний тест на коронавірус.

Довільна програма українцю вдалася менш успішно, ніж коротка. Шмуратко впав з першого стрибка – потрійного акселя. У підсумку Шмуратко заробив 127.65 бала за довільну програму, а загалом за 2 прокати – 205.76. Український фігурист, на жаль, опустився на дві позиції, завершивши змагання на останньому, 24-му, місці серед фіналістів.

Гірськолижний спорт і лижні гонки

На снігових схилах Національного гірськолижного центру у Янцині сьогодні розіграли комплект нагород серед представників гірськолижного спорту. Україну в цій дисципліні представляв Іван Ковбаснюк, для якого це вже 3-й старт на зимових Олімпійських іграх -2022. Після першої дисципліни комбінації, швидкісного спуску, українець був 21-м. Успішне проходження слалому дало змогу Івану Ковбаснюку піднятися вище у підсумковому протоколі – він став 14-м. Варто відзначити, що це найуспішніший результат для наших спортсменів у комбінації з Нагано-1998 року!

Взяли участь українці і в лижних гонках, де жінки розіграли комплект нагород на дистанції 10 км класичним стилем. Найшвидшою серед українських спортсменок була Марина Анцибор, яка показала на фініші 58-й результат.

Скелетон

Програму скелетону на Олімпіаді-2022 відкрили чоловічі змагання, які триватимуть упродовж двох днів і складатимуться з 4-х заїздів. Усього на старт цьогорічних змагань вийшли 25 атлетів, серед яких єдиним українцем у цій дисципліні є Владислав Гераскевич. Варто нагадати, що спортсмен показував непогані результати на офіційних тренуваннях.

Після перших двох раундів змагань Гераскевич посів 16-е місце. Аби вийти у фінальний раунд, спортсменові потрібно за підсумками третього заїзду увійти до 20-ки кращих. Вирішальні заїзди, 3 і 4 спроби, відбудуться 11 лютого. Для 23-річного Гераскевича ОІ-2022 стали вже другими в кар’єрі. У Пхьончхані 2018 року Владислав фінішував на 12-му місці.

Санний спорт

Сьогодні завершили свої виступи на XXIV зимових Олімпійських іграх українські санкарі. Останнім турніром для представників цієї дисципліни стала естафета. Україна виступила в складі з представницею Тернопільщини Юліанною Туницькою та трьома львів’янами Антоном Дукачем та екіпажем Ігор Стахів/Андрій Лисецький.

На 1-му етапі їхала 18-річна Юліанна Туницька, показавши чудовий виступ. Далі естафету прийняв найдосвідченіший учасник команди українських санкарів – Антон Дукач. На жаль, на 13-му віражі він зазнав падіння, втративши дорогоцінні долі секунди. Рівний спуск нашої двійки на 3-му етапі не зміг підняти збірну України вперше в історії у чільну десятку олімпійської командної естафети. У підсумку наші санкарі стали 11-ми серед 14-ти команд-учасниць. Відставання від 10-ої команди, Чехії, склало всього 0.048 сек.

Варто відзначити, що збірна України на Олімпійських іграх-2022 повторила свій найкращий результат у цій дисципліні на ОІ. У Сочі-2014 «синьо-жовті» також стали 11-ми, щоправда тоді змагалося 12 команд.

Фристайл

Сьогодні були заплановані змагання змішаних команд із фристайлу (акробатика), які є дебютними в олімпійській програмі. Із цією дисципліною пов’язували медальні сподівання вболівальники України. Протягом сезону «синьо-жовті» стабільно показували високі результати на престижних міжнародних стартах.

На жаль, одразу три українських фристайлісти – Дмитро Котовський, Анастасія Новосад і Олександр Окіпнюк буквально напередодні старту отримали позитивні тести на коронавірус, через що Україна не має можливості виставити повноцінний склад з 3-х фристайлістів і вийти на старт командних змагань.