Зимова Олімпіада в Пекіні з Юрієм Турянським. Підсумки виступів українців

21/02/2022

Ось і завершилась найголовніша спортивна подія цієї зими. Упродовж 16 днів, з 4 до 20 лютого, весь світ спостерігав за ХХІV зимовими Олімпійськими іграми в Пекіні. Про підсумки змагань для олімпійської збірної України – у блозі голови відділення Національного олімпійського комітету України у Львівській області Юрія Турянського.

Україну в Пекіні-2022 представляли 45 спортсменів у рекордних 12 спортивних дисциплінах: біатлоні, бобслеї, гірськолижному спорті, лижному двоборстві, лижних гонках, санному спорті, скелетоні, сноубордингу, стрибках на лижах з трампліну, фігурному катанні, фристайлі та шорт-треку. Варто відзначити, що 12 років, упродовж 3 олімпійських циклів, «синьо-жовті» не мали такого представництва.

Щодо найкращих результатів український олімпійців, то це, без сумнівів, стало 2-ге місце фристайліста Олександра Абраменка в акробатиці.  Можна відзначити зокрема 7-ме Юлії Джими в масстарті та біатлонного квартету в естафеті. Варто нагадати, що представників України в масовому старті не було впродовж 12 років. А на цьогорічній зимовій Олімпіаді в цій дисципліні змагалися аж 3 українці – Дмитро Підгручний, Артем Прима та Юлія Джима.

До 10-ки найкращих «синьо-жовті» увійшли ще у 5-ти змаганнях. Юлія Джима була 8-ю в спринті та 10-ю в індивідуальній гонці, Олександр Окіпнюк і чоловіча четвірка біатлоністів – 9-ми відповідно в лижній акробатиці та естафеті, а фігуристи – 10-ми у командному турнірі.

Таким чином, Україна завершила ХХІV зимові Олімпійські ігри в Пекіні на 25-му місці. Варто зробити невеликий екскурс у минуле, аби порівняти результати цьогорічних ОІ з попередніми. На ЗОІ-1994 в Ліллехаммері українська збірна була 13-ю, на ЗОІ-1998 в Нагано – 18-ю, на 3ОІ-2014 в Сочі – 20-ю, на ЗОІ-2018 у Пхьончхані – 21-ю, на ЗОІ-2006 у Турині – 25-ю. На жаль, у Солт-Лейк-Сіті 2002-го та у Ванкувері 2010-го «синьо-жовті» залишилися без нагород.

Підсумки для представників Львівщини

Львівщина на ЗОІ в Пекіні мала одне з найбільших представництв серед областей України. На головному старті чотириріччя з цього регіону змагались  4 спортсмени. Усі вони – члени збірної України з санного спорту.

Українська збірна санкарів, яку представляла кременчанка Юліанна Туницька та Антон Дукач та екіпаж Ігор Стахів/Андрій Лисецький, була дуже близькою до першого в історії потрапляння до десятки найкращих у новій дисципліні – командній естафеті, однак стала 11-ю, відставши всього на 0,048 секунди від десятої команди Олімпіади – збірної Чехії.

Екіпаж Ігор Стахів/Андрій Лисецький також фінішував 15-м у змаганнях в двомісних санях. А перед тим Антон Дукач та Олена Стецків стали 22-ми в індивідуальних змаганнях в одномісних санях. До потрапляння до 20-ки найкращих досвідченим львівським санкарям було зовсім трішки. Готували наших санкарів до Олімпіади-2022 3 львівські тренери – Тарас Гарцула (головний тренер збірної), Володимир Вахрушев та Олег Жеребецький.

Одразу після прильоту санкарів тепло зустріли в Міжнародному аеропорті «Львів» імені Данила Галицького. Уся Львівщина пишається своїми представниками й покладає великі надії на їхні подальші виступи!

Юрій ТУРЯНСЬКИЙ, Голова Відділення НОК України у Львівській області

Більше спортивних новин на сторінці відділення НОК України у Львівській області в фейсбуку.

Цей блог можна читати також на сайті Твоє місто.

Інші новини

ukУкраїнська