Україна встановила рекорд за кількістю золотих медалей на зимових Паралімпійських іграх

11/03/2022

У новий змагальний день на зивоій Паралімпіаді-2022 в Пекіні збірна України продовжує прославляти нашу державу на весь світ власними тріумфами. Поки українські воїни боронять батьківщину на воєнному фронті, паралімпійська команда “синьо-жовтих” перемагає на спортивному. Сьогодні, 11-го березня, збірна України встановила рекорд за кількістю золотих медалей українців на зимових Паралімпійських іграх.

У заключний біатлонний змагальний день у Пекіні-2022 національна паралімпійська команда України виборола 2 золоті й 1 срібну нагороди в середній дистанціі в парабіатлоні серед спортсменів із порушеннями зору!

Золоті медалі сьогодні вибороли Оксана Шишкова (Харківщина) разом із гайдом Марченком Андрієм (Сумщина) та Казік Олександр з гайдом Кучерявим Сергієм (Вінничина). Своє перше срібло здобув дворазовий чемпіон Пекіну-2022 Лук‘яненко Віталій (Харківщина) із гайдом Бабарем Борисом (Чернігівщина).

Варто відзначити, що феноменальні результати показує Оксана Шишкова, для якої це вже 5-та особиста медаль на цьогорічній зимовій Паралімпіаді. Раніше в активі української спортсменки було два золота й два срібла. Нагадаю, що Оксана на Паралімпійських іграх у Пекіні має особливу мотивацію для здобуття найвищих нагород, адже її батько сьогодні боронить Харків від московських орків.

Представники Львівщини на цьогорічній зимовій Паралімпіаді Василь Кравчук і Павло Баль посіли 11-те та 12-те місце відповідно. Завтра вони змагатимуться в лижній гонці на 10 кілометрів.

Таким чином, після 7 змагальних днів у скарбничці “синьо-жовтих” на сьогодні 25 медалей – 9 золотих, 10 срібних і 6 бронзових. А це національний рекорд України за кількістю золотих медалей на зимових Паралімпійських іграх! “Синьо-жовті” вже на 2 нагороди перевершила результат 2006 та 2018 років, коли українці виграли 7 золотих нагород.

Також Україна вже повторила рекорд за загальною кількістю медалей, здобутих на одній Паралімпіаді. За дві дні до закінчення Ігор українські паралімпійці виграли 25 нагород – стільки ж було на Паралімпіадах у 2006 та 2014 роках.

Пишаємось українськими паралімпійцями, які досягають спортивних вершин у такий непростий для нашої держави час. Слава Україні!

Юрій ТУРЯНСЬКИЙ, Голова Відділення НОК України у Львівській області

Фото – Національний паралімпійський комітет України

Більше спортивних новин на сторінці відділення НОК України у Львівській області в фейсбуку.

Інші новини

ukУкраїнська