Україна повертається з Пекіну із рекордом за кількістю виграних медалей на зимових Паралімпійських іграх

13/03/2022

Українські паралімпійці завершили свої  виступи на зимових Паралімпійських іграх-2022 в Пекіні. Друге місце в медальному заліку серед 46-ти країн – надзвичайно приємний результат для України в такий непростий для неї час. Спортивні воїни нашої країни повертаються додому з новими рекордами. Окремо хочеться відзначити Василя Кравчука, який повезе з Пекіну до Львівщини золоту медаль зимової Паралімпіади. Пишаємось!

У заключний змагальний день національна паралімпійська команда здобули перемогу у відкритій чоловічій естафеті. “Синьо-жовтих” у гонці представлялиДмитро Суярко(клас із порушенням зору),Григорій Вовчинський (клас стоячи), Василь Кравчук(клас сидячи) і Анатолій Ковалевський(клас із порушенням зору). Фінішувавши українці з часом 28:05.3, випередивши команди Франції (+25.1) та Норвегії (+35.7), які також потрапили до трійки призерів. Таким чином, збірна України на мажорній ноті завершила виступи на цьогорічній Паралімпіаді в Пекіні.

Відзначимо, що серед сьогоднішніх переможців є представник Львівщини – Василь Кравчук. Також змагався ще один представник цього регіону – Павло Баль. У змішаній естафеті 4 х 2,5 км українці з ним у складі зупинилася за крок від медалі, посівши 4-те місце. Від бронзової нагорои, яку вибороли канадці, українців відділили 21.3 с.

Отже, Україна завершила виступ на Паралімпійських Іграх-2022 в Пекіні з 29 нагородами: 11 золотих, 10 срібних та 8 бронзових. Збірна України фінішувала на 2-му місці в підсумковому медальному заліку зимової Паралімпіади-2022. Попереду лише Китай із 61 нагородою (18-20-23).

Надзвичайно вражає, що паралімпійська збірна України оновила особивстий рекорд за кількістю виграних нагород на одній Паралімпіаді. Зовсім нещодавно ж “синьо-жовті” оновили рекорд за здобутими золотими медалями. Феноменальне досягнення українців у такий складний для нас час!

Варто відзначити й те, що українка Оксана Шишкова стала однією з найбільш титулованих спортсменок за підсумками цьогорічною зимової Паралімпіади. Представниця Харківщини, яка змагалася в парабіатлоні та лижних перегонах, завоювала в столиці Китаю 5 медалей: 3 золоті та 2 срібні.

Слава Україні!

Юрій ТУРЯНСЬКИЙ, Голова Відділення НОК України у Львівській області

Фото – Національний паралімпійський комітет України

Більше спортивних новин на сторінці відділення НОК України у Львівській області в фейсбуку.

Інші новини

ukУкраїнська