Створено петицію про відставку президента ФІДЕ

12/04/2022

Львівська обласна шахова федерація звернулася до всіх шахістів Львівщини з проханням підтримати міжнародну петицію про негайну відставку Аркадія Дворковича – російського чиновника, очільника ФІДЕ, прямого поплічника путіна. Також ЛОШФ / Lviv Chess Federation / Chess Tournaments in Lviv, Ukraine вимагає щоб кожен шахіст свою позицію висловив публічно і виступив одним фронтом у боротьбі з засиллям російського впливу у ФІДЕ.

ПЕТИЦІЯ: Усунути Аркадія Дворковіча з посту Президента Всесвітньої шахової федерації (FIDE)
Всесвітня шахова федерація (ФІДЕ), яка визнана Міжнародним Олімпійським Комітетом Всесвітньою спортивною організацією, є єдиною міжнародною спортивною федерацією, якою керує представник країни-агресора.

Упродовж десятиліть РФ використовувала ФІДЕ в якості «м`якої сили» для відбілювання своєї репутації, і надалі продовжує це робити на тлі військової агресії проти України.

Чинний президент ФІДЕ Аркадій Дворковіч – російський політик, тісно пов’язаний з путінським режимом. У 2008-2012 він був помічником президента РФ, а в 2012-2018 – віце прем’єр-міністром в уряді Дмітрія Мєдвєдєва.

Попередник Дворковіча, інший російський політик, Кірсан Ілюмжинов був президентом ФІДЕ у 1995-2018 рр. У 2015 році Міністерство фінансів США наклало санкції на осіб, які надавали підтримку Сирії, в тому числі за сприяння закупівлям сирійським урядом нафти в ІДІЛ; вважає, що Ілюмжинов по суті допомагав або діяв від імені сирійського уряду та Центрального банку Сирії.

Маючи сумнівну репутацію, ФІДЕ залучає спонсорів і партнерів та фінансується переважно державними і приватними російськими компаніями. Крім того, рахунки ФІДЕ знаходяться в російських банках, на які накладені санкції: Сбербанк, Откритиебанк та Газпромбанк.

Цією петицією ми вимагаємо відставки Аркадія Дворковіча з посту президента ФІДЕ, а також розірвання усіх фінансових та політичних зв`язків з країною-агресором – Російською Федерацією.

Посилання на петицію: https://chng.it/WCcmmMdqrv

Інші новини

ukУкраїнська