Українки – бронзові призерки чемпіонату Європи в командній шпазі

28/06/2022

Сьогодні в турецькій Анталії на чемпіонаті Європи з фехтування медалі у командній першості розіграли шпажистки і рапіристи. Українські майстрині шпаги з легендою львівського фехтування Яною Шемякіною (нині виступає за м.Київ) та представницею Львівщини Юлією Свистіль у складі здобули бронзові медалі.

В 1/8 фіналу наші дівчата перемогли румунок (45:37), в 1/4 фіналу – шпажисток з Польщі (43:42), у півфіналі поступилися француженкам (36:45) і у матчі за третє місце перемогли швейцарок (45:42). Окрім Свистіль і Шемякіною, збірна України була представлена новоспеченою чемпіонкою Європи Владою Харьковою та Інною Бровко.

Цікаво, що востаннє українки піднімалися на п’єдестал чемпіонату Європи в командній шпазі 17 років тому!

Щодо рапіристів, то наші хлопці посіли 5-те місце, зупинившись на стадії чвертьфіналу – поступилися полякам (40:44). А в 1/8 фіналу українці виграли в ізраїльтян (45:32). Основу нашої збірної склали львів’яни: Клод Юнес, Ростислав Герцик і Даниїл Гойда. Також честь синьо-жовтого прапора відстоював Андрій Погребняк. Востаннє так високо на чемпіонаті Європи в чоловічій командній рапірі наші хлопці піднімалися в далекому 1998 році!