Олімпійський день на львівському стадіоні “Юність” за участю спортсменів Донеччини

28/06/2022

21 червня 2022 року на львівському стадіоні «Юність» відбулося спортивне свято «Олімпійський день» з нагоди заснування Міжнародного олімпійського комітету. Учасниками заходу стали регбісти та пауерліфтери з Донецької області, які змушені були залишити свої домівки через російську збройну агресію проти України. Олімпійські принципи єдності, дружби та підтримки показали свою силу в дії – так, сьогодні спортсмени зі Сходу держави, отримавши прихисток на її Заході, можуть у безпечних умовах продовжувати свої заняття та готуватися до нових змагань.

На спортивне свято завітали: начальник управління фізичної культури та спорту Донецької облдержадміністрації, перший заступник голови відділення НОК України в Донецькій області Володимир Мицик, начальник управління молоді та спорту Львівської облдержадміністрації Роман Хім’як, перший заступник голови відділення НОК України у Львівській області Юрій Майборода, голова Львівського регіонального відділення Олімпійської Академії України Оксана Вацеба, голови обласних організацій ФСТ «Колос» Львівської та Донецької областей Лілія Білінська та Іван Костянецький, тренер національної юніорської збірної України з регбіліг Ігор Юркін, головний тренер регбійного клубу «Сокіл»-Львів Дмитро Кірсанов, Заслужений тренер України, один із керівників регбійного клубу «Сокіл»-Львів Юрій Грабовський, тренер-викладач з пауерліфтингу, тренер багаторазового чемпіона світу Олексія Бичкова Альона Бичкова, гравець регбійного клубу «Сокіл»-Львів, волонтер Валентин Корчак.

Для учасників свята прозвучали вітальні слова від президента Національного олімпійського комітету України, Олімпійського чемпіона Сергія Бубки та побажання від почесних гостей ставати сильнішими й згуртованішими заради мирного майбутнього.

«Дякуємо нашим друзям зі Львівщини, які завжди є гостинними до спортивної спільноти Донеччини, – сказав у своєму зверненні Володимир Мицик. – Зокрема, ми щиро вдячні за теплий прийом у Львові наших регбістів із міст Покровськ та Селидове – сподіваємося, це додасть їм сил і наснаги до нових спортивних вершин. Упевнений, що завдяки спільним зусиллям цінності олімпізму стануть базовими у вихованні підростаючого покоління та консолідуючими для всіх українців! А на міжнародних змаганнях ми всі разом радітимемо перемогам спортсменів під прапором України». Своєю чергою перший заступник голови відділення НОК України у Львівській області Юрій Майборода, отримуючи почесну грамоту від спортивної Донеччини, наголосив на важливій місії спорту як справжнього чинника єднання та миру й наголосив на унікальній підтримці НОК України українських спортсменів з фонду Олімпійської солідарності.

Майстерність у пауерліфтингу під керівництвом тренера Альони Бичкової продемонстрували перспективні спортсмени з Краматорська, серед яких переможці чемпіонату Європи 2021 року Тетяна Жидкова (серед юніорок) і Дмитро Вовчок (серед юнаків).

У відкритому тренування з регбі, що провели наставники Валерій Мацюк, Наталія Козачук, Ярослав Бобик і Володимир Лисенко, пліч-о-пліч проявили свої здібності вихованці регбійних клубів «Сокіл» (Львів), «Твердий знак» (Донецька область), Львівської обласної ДЮСШ.

Тренери розповіли спортсменам про основну ідею проведення цьогорічного Олімпійського дня в Україні та головні олімпійські принципи, відзначивши об’єднуючу силу спорту. Для юних і дорослих регбістів окремо провели цікаві конкурси й підготували тематичні подарунку від НОК України.

Зосередженість на тренуванні й водночас тепла дружня атмосфера упродовж заходу подарували дітям такий важливий сьогодні позитивний емоційний настрій.
«Місто Львів стало центром розвитку регбі у воєнний час, – каже тренер національної юніорської збірної України з регбіліг, майстер спорту Ігор Юркін з міста Покровська. – З початку червня тренувальний процес набув організаційної структури, і спортсмени Донецької області завдяки допомозі від федерації регбі Львівщини забезпечені проживанням та харчуванням. Головним змаганням року для нас буде чемпіонат Європи з регбіліг серед юніорів віком до 19 років, що має відбутися 1-11 вересня в Італії. Відзначу, що до складу команди України разом із представниками різних регіонів входять 7 хлопців з Донеччини, а спільний навчально-тренувальний збір заплановано на 20-31 липня у Львові. Схід і Захід – разом!».
На завершення спортивного свята учасники отримали сертифікати, підписані Томасом Бахом і Сергієм Бубкою, футболки й енциклопедичні видання від НОК України, а також подарунки від федерацій регбі Львівщини та Донеччини – регбійки і солодощі.

Інші новини

ukУкраїнська