Зимові Олімпійські ігри 2014 або XXII зимові Олімпійські ігри — міжнародні спортивні змагання,які відбулися 7—23 лютого 2014 року в місті Сочі (Росія). За результатами розслідування ВАДА — перші змагання міжнародного рівня, в яких всупереч загальноприйнятим правилам спортивних змагань було застосовано систему допінгу на державному рівні.
Було проведено змагання і з 15 зимових видів спорту. Вісім видів — льодових: бобслей, санний спорт, скелетон, хокей з шайбою, фігурне катання, ковзанярський спорт, шорт-трек і керлінг, а решту — лижні змагання: гірськолижний спорт, сноубординг, фрістайл, біатлон, лижні перегони, стрибки з трампліна та лижне двоборство.
Емблема Сочі-2014 – блакитно-білий напис sochi2014.ru із розташованими під ним п’ятьма кольоровими кільцями – традиційним символом світового Олімпійського руху. Це перший в історії «цифровий» олімпійський логотип, який водночас був веб-адресою сайта.
Талісманами Олімпійських Ігор у Сочі стали: Заєць, Білий ведмедик і Леопард.
Україну на XXII зимових Олімпійських іграх у Сочі представляли 43 спортсмени. Список із 39 атлетів Виконавчий комітет Національного олімпійського комітету України затвердив на засіданні 22 січня 2014. Однак 23 січня 2014 стало відомо, що склад олімпійської збірної України поповнився ще трьома спортсменами. А 30 січня 2014 за підсумками проходження олімпійської акредитації стало відомо, що Україна отримала ще одну ліцензію на участь в Іграх. Таким чином, остаточний склад збірної України склав 43 спортсмени.
Українські спортсмени виступали в 9 з 15 видів спорту, а саме: у біатлоні (11 спортсменів), фігурному катанні (6 спортсменів), санному спорті (6 спортсменів), фристайлі (6 спортсменів), лижних перегонах (8 спортсменів), гірськолижному спорті (2 спортсмени), сноубордингу (2 спортсмени), лижному двоборстві та шорт-треку (по 1 спортсмену).

Всього українські спортсмени завоювали 2 медалі: золото та срібло у біатлоні.
Прапороносцями були: на відкритті Валентина Шевченко (лижний спорт), а на закритті — Віта Семеренко (біатлон).
Частина української делегації спортсменів покинула Сочі і відмовилась від участі в Олімпіаді на знак протесту проти кровопролиття в Україні.

Представниками Львівщини на Олімпіаді у Сочі 2014 були:

  • Захарків Роман – санний спорт
  • Кісь Андрій – санний спорт
  • Мицак Дмитро – гірські лижі
  • Стецьків Олена – санний спорт
  • Шхумова Олена – санний спорті.

На жаль, до Львова жодна із завойованих медалей не приїхала.


Акції протесту українських спортсменів
Громадський рух “Ми — європейці” 19 лютого звернувся до українських олімпійців із закликом припинити участь у Олімпіаді-2014 у Сочі: “У зв’язку з драматичними подіями в Україні і кровопролиттям на вулицях Києва, закликаємо українських олімпійців припинити свою участь в зимових Олімпійських іграх у Сочі в знак солідарності з народом України, розділяючи траур за загиблими”.
Українська гірськолижниця Богдана Мацьоцька в знак протесту проти дій української влади відмовилася від подальшого виступу на Олімпійських Іграх в Сочі. Про це її батько і тренер Олег Мацьоцький написав на своїй сторінці у Facebook: “Ми, члени Національної олімпійської збірної команди України: Мацьоцька Богдана та Мацьоцький Олег, вкрай обурені останніми діями президента України Віктора Януковича, який замість того, щоб вирішити конфлікт переговорами з Майданом (чого ми до кінця сподівалися, їдучи на Олімпійські Ігри в Сочі), потопив найостанніші надії Українців в крові, порушивши при цьому одвічний принцип Олімпійських Ігор – Мир під час проведення. В знак солідарності з борцями на барикадах Майдану, та в знак протесту проти бандита–президента та його холуйського уряду, ми відмовляємося від подальшого виступу на Олімпійських Іграх в Сочі 2014 року. Вічна пам’ять полеглим героям за Волю України! Слава Україні та її Героям!!!”.
19 лютого українська жіноча команда з лижних гонок (Марія Лісогор і Катерина Сердюк) не стартувала у командному спринті класичним стилем. Спортсменки хотіли взяти участь в гонці з траурними стрічками в пам’ять про жертви трагічних подій у Києві, але МОК заборонив внесення змін до екіпірування, через що українки не вийшли на старт.


 

 

ukУкраїнська