Зимові Олімпійські ігри 2018 або XXIII зимові Олімпійські ігри — міжнародні змагання, які відбувалися з 9 по 25 лютого 2018 року у місті Пхьончхані (Південна Корея). На змаганнях було представлено 15 зимових видів. Вісім видів належать до льодових: бобслей, санний спорт, скелетон, хокей з шайбою, фігурне катання, ковзанярський спорт, шорт-трек і керлінг, а решту лижні змагання: гірськолижний спорт, сноубординг, фристайл, біатлон, лижні перегони, стрибки з трампліна та лижне двоборство.
Талісманами Олімпійських ігор стали тигр Сухоран (в Олімпіаді) і ведмежа Бандабі (в Паралімпіаді).

 • 95 команд були представлені принаймні одним спортсменом (92 країни та делегація з Росії під олімпійським прапором).
 • Шість країн дебютують на зимових Олімпійських іграх: Еквадор, Еритрея, Косово, Малайзія, Нігерія та Сінгапур.
 • Спортсмени з Кайманових Островів, Домініки та Перу кваліфікувались, однак всі три олімпійські комітети повернули свої квоти Міжнародній федерації лижного спорту.
 • Міжнародний Олімпійський комітет відсторонив від участі в Олімпійських іграх 2018 року збірну Росії за зловживання допінгом. Росіянам на Олімпіаді заборонено використовувати російську символіку, прапор та гімн.
  Приводом для цього стали численні викриті ще на Олімпіаді-2014 в Сочі випадки використання російськими спортсменами допінгу. Розслідування довело існування таємної державної програми допінгу, яку підтримували НОК РФ, ФСБ, російський уряд та лабораторія РУСАДА.
  На засіданні виконкому МОК, яке відбулося в Лозанні 5 грудня 2017, було прийнято рішення дискваліфікувати Олімпійський комітет Росії, усунути збірну РФ від участі в Олімпіаді-2018, призупинити в МОК членство президента Олімпійського комітету Росії Олександра Жукова, довічно відсторонити віце-прем’єра РФ Віталія Мутка і колишнього заступника міністра спорту РФ Нагорного від відвідування Олімпіад. Крім того МОК наклав на Олімпійський комітет Росії штраф у розмірі 15 мільйонів доларів для відшкодування витрат МОК на розслідування.

Українські спортсмени представляли країну у таких видах спорту: біатлон, санний спорт, фігурне катання, лижні перегони, фристайл, гірськолижний спорт, лижне двоборство, сноуборд, скелетон. Загалом 33 учасники, 9 видів спорту. У медальному заліку, вигравши одну золоту медаль (Олександр Абраменко, фристайл), Україна поділила з Угорщиною 21/22 місце.

Прапороносці від України: на відкритті — Олна Підгрушна (біатлон), на закритті — Олександр Абраменко (фристайл)
Львівщину на цих Олімпійських іграх представляли:

 • Ольга Книш – гірськолижний спорт
 • Стецьків Олена – санний спорт
 • Шхумова Олена – санний спорт
 • Роман Захарків – санний спорт
 • Антон Дукач – санний спорт

 

ukУкраїнська